ЦСКА победи Локомотив София с 2:0 в столично дерби от

...

ЦСКА надигра Локомотив София в столичното дерби с голове на Майкъл Естрада

ЦСКА победи Локомотив София с 2:0 в столично дерби от 11-ия кръг на Първа лига. Майкъл Естрада се разписа на два пъти за триумфа.

През първото полувреме възпитаниците на Нестор Ел Маестро предстоящо преобладаваха на стадион " Българска войска " в София в ролята на любимци. Играчите в " алено " справедливо поведоха в 40-ата минута. Майкъл Естрада откри головата си сметка за клуба. Нападателят се разписа от непосредствена непосредственост след безредие в наказателното поле при корнер.

Еквадорецът удвои головата си сметка единствено 5 минути по-късно. Амос Юга изведе своя съотборник самичък против противниковия вратар. Голмайсторът на " армейците " оформи крайния резултат и подпечата трите точки за отбора си.

след почивката домакините още веднъж направляваха играта, което им оказа помощ да запазят задатъка си и да се поздравят със суха мрежа.

ЦСКА се върна на 4-ата позиция в класирането с актив от 21 точки. Локомотив София остава на 14-ото място в подреждането с 9 пункта.