ЦСКА победи Локомотив Пловдив с минималното 1:0 в двубой от

...

Гонитбата продължава: ЦСКА надделя срещу Локо Пд и поне временно е лидер

ЦСКА победи Локомотив Пловдив с минималното 1:0 в дуел от третия плейофен кръг в шампионата и общо 33-и от началото на сезона.

В създател на единствения гол на „ Българска войска “ се трансформира капитанът Юрген Матей. Нидерландецът вкара с глава в 25-ата минута.

Двубоят сред „ алените “ и „ смърфовете “ имаше своите забавни моменти, като и двата отбора имаха искания за дузпа по веднъж в мача. През първото полувреме столичният гранд искаше углавен удар против Енес Махмутович, а четвърт час преди края пловдивчани пожелаха да бъде посочена бялата точка поради задържане на бранителя от Люксембург против Димитър Илиев.

В края на мача гол на Бисмарк Чарлс бе анулиран поради засада.

В последна сметка ЦСКА задържа минималния си задатък до самия край и към този момент е с 80 точки на първата позиция. Шампионът Лудогорец е втори със 78, само че и мач по-малко. Разградският отбор играе в неделя вечер против ЦСКА 1948 в Бистрица.

ЦСКА сътвори късмет още в седмата минута. " Червените " развиха добра офанзива, като ниско подаване отдясно едвам не се озова във вратата на Хоркаш след неприятен опит за изчистване на Зебли. При добавката хърватският пазач блокира Дауда Бамба. Малко по-късно удар на Туфегджич отдалеко рикошира неприятно за Хоркаш, само че вратарят се намеси и улови.

Още една рискова офанзива за домакините пристигна в 14-ата минута - Вион настигна дълъг пас на Юга и влезе в наказателното, само че там не сполучи с паса.

В 25-ата минута ЦСКА откри. " Червените " още веднъж вкараха след корнер.  Вион центрира, Линдсет отклони на първа греда, а от метър пред голлинията Юрген Матей порази вратата на " смърфовете " за 1:0.

Столичният гранд можеше да удвои небрежно - Гарсес получи в наказателното поле, освободи се от защитник и стреля по земя в далечния ъгъл, само че не улучи вратата. Точно 10 минути след гола Бамба излезе самичък против Хоркаш, опита да го преодолее и бе изпреварен от Паскалев. Впоследствие се оказа, че котдивоарецът е бил в състояние на засада.

В 38-ата минута на срещата Енес Махмутович бе препънат в наказателното поле на Локомотив Пловдив. Реферът Станимир Тренчев обаче реши, че контактът не е задоволителен за дузпа, а не получи и сигнал от ВАР стаята.

В края на полувремето удар на Амос Юга с глава мина до десния дирек.

Десетина минути след старта на втората част Бамба опита удар от към 20 метра, само че не затрудни Хоркаш. Сетне Гарсес надбяга Паскалев и опита паралелен пас от левия фланг за Бамба, само че котдивоарецът не съумя да стигне до топката на чиста позиция.

В 72-ата минута Лазар Туфегджич нахлу мощно в наказателното поле отляво, освободи се от Паскалев и стреля мощно в далечния ъгъл, само че разтресе лявата греда.

Около четвърт час преди края на мача " железничарите " от Пловдив също имаха искания за дузпа. Потърпевшият от първото полувреме Махмутович задържа Димитър Илиев, само че сигнал не последва, а от ВАР още веднъж не сметнаха, че има нещо извънредно неверно в преценката на арбитъра.

11 минути пред края Подаване от фланга на Линдсет стигна до Амос Юга, който обаче си затвори ъгъла за удар и оплете топката в дребната мрежа от външната страна.

В първата от добавените шест минути Назон не съумя да вкара топката в мрежата единствено на метър от голлинията при паралелен пас на Кареасо. В следващат секунда бе вдигнат и флага на страничния арбитър.

В сетните секунди Бисмарк Чарлс прати топката във вратата на Хоркаш за повторно, само че голът бе анулиран поради засада.

FT / ЦСКА - Локомотив Пловдив 1:0

1:0 Юрген Матей 25`

ЦСКА:  1 Густаво Бусато, 6 Християн Петров, 2 Юрген Матей, 22 Енес Махмутович, 19 Иван Турицов, 15 Тибо Вион, 21 Амос Юга, 11 Лазар Туфегджич, 7 Джонатан Линдсет, 30 Дауда Бамба, 10 Маурисио Гарсес

Треньор: Саша Илич

Локомотив Пловдив:  23 Динко Хоркаш, 50 Йосип Томашевич, 91 Хорхе Сегура, 4 Мартин Паскалев, 13 Матеус Да Силва, 6 Христо Иванов, 33 Георги Каракашев, 15 Пиер Зебли, 10 Джовани, 7 Бабакар Дион, 9 Ерик Сорга

Треньор: Александър Томаш