ЦСКА победи Литекс с 5:3 в първата си контрола от

...

ЦСКА победи Литекс в първата си контрола от зимната подготовка

ЦСКА победи Литекс с 5:3 в първата си контрола от зимната подготовка, която се игра на Национална футболна база " Бояна “.

Още във втората минута Марк-Емилио Папазов даде задатък на „ армейците “, откакто бе прецизен с удар с глава. Малко по-късно Литекс изравни посредством Иван Иванов, който от близко не остави шансове на Димитър Евтимов.

В 22-ата минута Матиас Фаетон от дузпа даде нов задатък на състава воден от Нестор Ел Маестро. Едва 60 секунди по-късно ЦСКА стигна и до трети гол. Дюкенс Назон бе изтърван в наказателното поле и прати топката в мрежата.

В 30-ата минута Литекс понижи резултата до 2:3. Разписа се Георги Стайков, който се възползва от недоразумение в отбраната на „ алените “.

След подновяването на играта ЦСКА продължи да господства. В 56-ата минута Тобиас Хайнц откри в отлична позиция Илиан Антонов и той повиши на 4:2.

В 78-а минута Кингсли Бучи с компактен от дребното наказателно поле вкара трети гол на сметката на Литекс за 3:4.

В 90-ата минута Джонатан Линдсет оформи крайното 5:3 в интерес на ЦСКА.