ЦСКА победи Ботев Пловдив с 4:0 в мач от 25-ия

...

ЦСКА постигна рутинна победа в домакинството си на Ботев Пловдив

ЦСКА победи Ботев Пловдив с 4:0 в мач от 25-ия кръг на Първа лига. Фернандо Каранга откри головата си сметка, след завръщането си в столичния тим.

В средата на първото полувреме на Националния стадион " Васил Левски " " алените " поведоха в резултата. Матвей Игонен мазета шут отвън наказателното поле на Тибо Вион. Топката обаче попадна на пътя на Джонатан Линдсет, който стреля от придвижване за 1:0.

След 33 минути игра възпитаниците на Нестор Ел Маестро удвоиха задатъка си. Фернандо Каранга засече с глава центриране от ъглов удар на Тибо Вион.

Уме Емануел изпрати топката в противниковата врата, в опит да понижи изоставането на отбора си, само че голът му бе анулиран поради нарушаване точно на нигериеца.

Бразилският нападател на домакините наново се разписа с глава и направи преднината класическа преди почивката. Той засече ново центриране на Тибо Вион, този път от директен свободен удар.

През втората част столичани продължиха да бележат. Високата преса на " армейците " даде резултат, а Матиас Фаетон бе прецизен с компактен изстрел.

ЦСКА остава на 3-ата позииця в класирането с актив от 54 пункта. Ботев Пловдив заема 9-ото място в подреждането с 33 точки.