ЦСКА победи Арда с 2:1 в мач от 15-ия кръг

...

ЦСКА взе труден успех след обрат срещу "Арда"

ЦСКА победи " Арда " с 2:1 в мач от 15-ия кръг на Първа лига. На своя стадион " Българска войска " алените взеха трите точки, въпреки че това не стана по никакъв начин елементарно, а отборът на Стойчо Младенов се нуждаеше от поврат.

" Арда " поведе рано с гол на Милен Желев още във втората минута. След почивката ЦСКА обърна с попадения на Жорди Кайседо и Брадли Мазику в 54-ата и 79-ата минута. През първата част гостите от Кърджали действаха по-добре, само че след паузата ЦСКА имаше осезаемо преимущество.

Двубоят беше дебют за наставника на " Арда ".

Победата е девета за алените от 12 изиграни срещи. Тимът е втори в таблицата с 29 точки, на четири зад водача " Лудогорец ", който също е с 12 мача.

В различен дуел от съботната стратегия " Черно море " победи " Ботев " (Пловдив) с 2:0 като посетител с попадения на Евгени Сердюк и Пабло Алварес. С триумфа отборът от Варна изпревари жълто-черните и се изкачи на четвърто място, а.