ЦСКА победи Арда Кърджали с минималното 1:0 в четвъртфинален мач

...

ЦСКА отстрани Арда от Купата на България с гол на Амос Юга

ЦСКА победи Арда Кърджали с минималното 1:0 в четвъртфинален мач за Купата на България. Амос Юга означи победното попадение.

" Червените " домакинстваха срещата на Националния стадион " Васил Левски " в София. Домакините поведоха в резултата в 18-ата минута. След безредие в наказателното поле топката попадна на пътя на Амос Юга, който я прати в противниковата врата с удар по земя.

Гостите имаха отлична опция да възстановят равенството в края на първото полувреме. Станислав Иванов не съумя да преодолее Густаво Бусато, откакто се озова очи в очи с вратаря.

След почивката гостите по този начин и не насочиха прецизен удар, с който да се върнат в мача. Срещата бе още един дебют на Николай Киров отпред на кърджалии.

На полуфиналите столичани ще срещнат Ботев Пловдив, Хебър Пазарджик или спечелилия от мача сред Лудогорец и ЦСКА 1948.