ЦСКА победи Арда (Кърджали) с класическото 3:0 в мач от

...

ЦСКА стартира новия сезон с класика над Арда

ЦСКА победи Арда (Кърджали) с класическото 3:0 в мач от първия кръг на Първа лига, игран на стадион „Българска армия“.

Точен за армейците бе Маурисио Гарсес (45′, 52′, 56′), който осъществя своя първи хеттрик с алената фланелка.

През първото полувреме армейците владееха повече топката и бяха по-добрият тим на терена. В 29-ата минута Милен Желев получи подобаващ втори жълт и надлежно червен картон и гостите останаха с човек по-малко. В 39-ата минута след неточност на Крачунов, Калоян Кръстев се озова самичък против вратаря, само че стражът на Арда мазета удара на нападателя. В последна сметка страничният арбитър подвигна флага за засада, тъй че попадението нямаше да бъде зачетено. Така се стигна до заключителните секунди на първата част, когато алените завоюваха корнер. Вион центрира в дребното наказателно поле, където Маурисио Гарсес бе най-съобразителен и вкара от метър с глава за 1:0. При този резултат двата състава се отдръпнаха на отмора.

През второто полувреме момчетата на Саша Илич подвигнаха оборотите и още в 49-ата минута Васил Симеонов избави удар на Вион. Само три минути по-късно разумното се случи и армейците удвоиха преднината си. Автор и на втория гол стана Гарсес, който се разписа при идентична на първото попадение обстановка. Шопов центрира от корнер, крилото надскочи излезлия пазач на гостите и с глава повиши на 2:0.

В 56-ата минута чудесно игралият през този дуел Маурисио Гарсес оформи своя хеттрик, откакто лиши кълбото от Лозев, нахлу мощно в наказателното поле и с техничен изстрел по земята прати топката неспасяемо в долния ляв ъгъл на вратата.

Шест минути по-късно Кръстев също можеше да се разпише, когато засече с глава центриране отляво, само че ударът му излезе в навън. В 65-ата минута Амос Юга изведе Лазар Туфегджич, хълфът трансферира вратаря на кърджалийци, само че топката „кацна“ върху мрежата над напречната греда.

Само 120 секунди по-късно Саша Илич извади Гарсес и Матей, а на тяхно място в игра е появиха Марк-Емилио Папазов и Енес Махмутович. След 10 минути последва нова двойна промяна, като Радослав Живков и Жеферсон Телес замениха Туфегджич и Вион. ЦСКА продължи да нападна и да търси още попадения, само че такива по този начин и не паднаха и в последна сметка армейците се поздравиха с изцяло заслужена победа с 3:0 над Арда (Кърджали).

Следващият мач на ЦСКА е в събота (16 юли), когато отборът ни гостува на Локомотив (София). Двубоят на стадион „Локомотив“ в столичния квартал „Надежда“ стартира в 18:30 часа.

Стартов състав: 1. Густаво Бусато (в), 2. Юрген Матей (к), 5. Брадли де Нойев, 6. Християн Петров, 19. Иван Турицов, 8. Станислав Шопов, 15. Тибо Вион, 21. Амос Юга, 27. Маурисио Гарсес, 11. Лазар Туфегджич, 14. Калоян Кръстев.

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 3. Жеферсон Телес, 22. Енес Махмутович, 16. Асен Дончев, 24. Марк-Емилио Папазов, 23. Радослав Живков, 28. Браян Морено.
Източник: novinata.bg