ЦСКА победи 3:2 полския Гурник Забже във втората си контрола

...

ЦСКА би Гурник в последната секунда

ЦСКА победи 3:2 полския Гурник Забже във втората си контрола на турска земя. Червените ” поведоха с 2:0, с голове на Браян Морено и Иван Турицов от дузпа, само че с две попадения на Симон Волдарчук противник съумя да стигне до равенството. Буквално в последната секунда на срещата Мено Кох обаче донесе триумфа на българите.

Саша Илич заложи на вратата на Димитър Евтимов, а пред него Галин Минков, Юрген Матей, Амос Юга и Иван Турицов. В халфовата линия започнаха Станислав Шопов, Джонатан Линдсет и Лазар Туфегджич. В предни позиции пък са Марселино Кареасо, Браян Морено и Маурисио Гарсес.

ЦСКА откри още в 40-ата секунда на срещата. Тогава Браян Морено бе пропуснат от отбраната на поляците и се оказа самичък против вратаря, след което невъзмутимо откри.

В 12-ата минута българите можеха да удвоят, откакто Морено изпревари вратарят Биелица, само че не съумя да насочи задоволително мощно топката в опразнената врата и бранител на поляците мазета малко преди голлинията.

В 24-ата минута още веднъж Морено бе в центъра на събитията и бе арестуван в наказателното поле от бранител на Гурник, което принуди съдията да отсъди дузпа. Зад топката застана Турицов и без проблеми удови.

Четири минути по-късно Гурник понижи резултата. Симон Волдарчук получи пас паралелно на голлинията и засече във вратата за 2:1.

В началото на втората част играта бе равностойна и без особени обстановки пред двете порти.

15 минути след началото на полувремето поляците получиха червен картон, откакто Ерик Янжа настъпи Тибо Вион в центъра на терена и бе изпъден от съдията за второ публично предизвестие. Бранителят бе сменен от съотборник и по този начин Гурник остана с 11 души, макар изгонването.

В 80-ата минута поляците изравниха резултата. Неразбирателство в отбраната на " алените " разреши двама футболисти на Гурник да комбинират в наказателното поле при празна врата и Воладрчук осъществя втория си гол за деня.

Буквално в последната секунда на мача Мено Кох донесе триумфа на " алените ". Центриране от фаул откри нидерландеца в наказателното поле, който с глава осъществя. Веднага по-късно пристигна и последния съдийски сигнал.

Стартов състав на ЦСКА: 25. Евтимов, 13. Минков, 2. Матей, 21. Юга, 19. Турицов, 8. Шопов, 7. Линдсет, 11. Туфегджич, 26. Марселино, 27. Гарсес, 28. Морено
Източник: lupa.bg