ЦСКА отстъпи с 1:3 на третия във временното класиране на

...

ЦСКА преклони глава пред ЛАСК Линц в контрола

ЦСКА отстъпи с 1:3 на третия във краткотрайното класиране на австрийската Бундеслига ЛАСК Линц, в следващ другарски дуел игран на първи терен на TSS Pitch в курорта Белек.

През първото полувреме австрийците, за които това е последна инспекция преди подновяването на шампионата, имаха териториален превес и още в началните минути съумяха да се разпишат посредством Любичич, само че попадението бе анулирано поради засада. В 6-ата минута Густаво Бусато с опитност мазета изстрел отдалеко.

Постепенно момчетата на Саша Илич изравниха играта, а малко откакто измина половин час игра Брадли де Нойер беше покрай това да открие резултата. Левият краен защитник получи кълбото и стреля от границата на наказателното поле. Диагоналният му удар мина на сантиметри от страничната греда. Секунди по-късно алените също пратиха топката в мрежата на своя съперник посредством Лазар Туфегжич, само че и това попадение не бе прието поради противоречива засада.

В 39-ата минута ЛАСК Линц поведе посредством Роберт Жул, който получи положително подаване в пеналтерията и прекрасен изстрел в долния десен ъгъл откри резултата. Секунди преди почивката австрийците проведоха бърза контраофанзива, която приключи с попадение, дело на Моузес Усор. По този метод двата състава се отдръпнаха на отмора с две чисти попадения преднина за ЛАСК Линц.

През втората част старши треньорът на армейците още веднъж направи доста промени състава си и даде късмет за изява на съвсем всички свои налични футболисти.

В 55-ата минута още веднъж Бусато се отличи с хубаво избавяне след изстрел от директен свободен удар. След тъкмо час игра основният арбитър отсъди дузпа в интерес на ЛАСК. Томас Гойгингер се нагърби с осъществяването и направи резултата типичен.

В 73-ата минута алените също получиха опция да изпълнят 11-метров углавен удар поради избутване на Мено Кох. Станислав Шопов застана зад топката и невъзмутимо понижи резултата на 1:3 със мощен изстрел в долния ляв ъгъл на вратата.

В 83-ата минута още веднъж Шопов центрира в наказателното поле, само че изстрелът с глава на Юрген Матай мина над вратата. До края на срещата армейците владееха повече топката и търсиха още попадения, само че нямаха късмет и в последна сметка отстъпиха с 1:3 пред ЛАСК Линц.

Следващата инспекция на ЦСКА е на 27 януари (петък), когато отборът ни се изправя против казахстанския Астана.