ЦСКА отстъпи с 0:1 на немския Вердер (Бремен) в третата

...

ЦСКА загуби от Вердер в третата си контрола на австрийска земя

ЦСКА отстъпи с 0:1 на немския Вердер (Бремен) в третата си контролна среща по време на лагера си в Австрия, играна на стадиона в град Цел ам Цилер.

През първото полувреме играта бе равностойна. В 11-ата минута армейците проведоха първата по-сериозна заплаха пред немската врата, когато топката бе центрирана в наказателното поле от ъглов удар. На далечната греда Юрген Матей стреля с глава, само че над напречната греда. Нидерландският централен защитник на ЦСКА получи и още една голова опция четвърт час след началото. Греъм Кери центрира от директен свободен удар, а Матей още веднъж бе изтърван от отбраната на Вердер, само че стреля с глава около вратата.

В 38-ата минута Греъм Кери проби по десния фланг и стреля от границата на наказателното поле, само че кълбото срещна външната страна на мрежата. Малко по-късно Брадли Мазику получи травма и напусна наложително терена, а на негово място в игра се появи Митко Митков. Секунди преди края Хамза Чатакович стреля от отдалеченост, само че стражът на Вердер съумя да избави. Така двата тима се отдръпнаха на отмора при нулево тъждество.

Второто полувреме също стартира равностойно. След десетина минути игра основният съдия сподели червен картон на футболист на Вердер, само че на негово място влезе различен състезател и немският отбор продължи да играе с 11 души. Старши треньорът на " армейците " Любослав Пенев още веднъж направи доста промени в състава си през втората част, като в игра се появи и любимецът на " алената " аудитория Валентин Антов, който напълно неотдавна се завърна в тима откакто бе даден чартърен в италианския първокласен клуб Болоня.

В 74-ата минута новото попълнение Йоан Баи сподели самостоятелната си класа. Французинът проби отляво и навлезе в наказателното поле. Последва удар, след който топката се отби от напречната греда и излезе отвън рамките на терена. Определено в тази ситуация немският отбор извади шанс и още веднъж не позволи гол.

След още 10 минути игра се стигна до корнер пред вратата на " армейците ". След неговото осъществяване Йоханес Егещайн стреля мощно с глава и не остави никакъв късмет на младия " армейски " пазач Алекс Божев. По този метод немците съумяха да вземат задатък в резултата.

До края на срещата " алените " натиснаха своя конкурент и направиха няколко доста положителни офанзиви, само че нямаха късмет пред гола и срещата завърши при резултат 0:1 в интерес на Вердер (Бремен).

Следващата контрола на ЦСКА в Австрия е на 7 юни (сряда) от 19:00 часа българско време, когато отборът ни се изправя против вицешампиона на Азербайджан Карабах. Двубоя може да наблюдавате онлайн в ефира на Диема пsорт.
Източник: fakti.bg