ЦСКА надделя над Ботев Враца с 2:1 и достигна до

...

ЦСКА надделя над Ботев Враца и достигна до пети пореден успех в Първа лига

ЦСКА надви над Ботев Враца с 2:1 и доближи до пета поредна победа в български шампионат.
Треньорът на " армейците " Бруно Акрапович заложи на същата тактичност, която донесе на тима.
Единствените промени в състава на алените бяха по крилата, където техният ментор залага на разнообразни халф-бекове. На местата на Йомов и Мазику, на които им е дадена отмора, са сложени Тибо Вион и Греъм Кери.
 Летящ ЦСКА отнесе Рома на стадион Васил Левски Летящ ЦСКА отнесе Рома на стадион " Васил Левски "
Най-титулуваният български клуб ЦСКА изигра страховит мач в груповата фаза на Лига Европа и победи италианския гранд Рома с 3:1 на Наци...
До първата по-опасна обстановка в мача се стигна в 12-ата минута, когато Соу добре обърна фронта на офанзивата вляво към Вион. Защитникът центрира към непокрития Санкаре, който стреля с глава от три четири метра, само че в навън, защото топката му пристигна малко по-висока и не съумя да я смъкна под напречната греда.
Ботев отговори с удар на Генов в 14-ата минута. Том центрира от фаул към централния нападател, който засече с глава на първата греда, само че Бусато съумя да избие.
Така се стигна до 17-ата минута, в която домакините взеха преднина. Занев центрира отляво към Соу, който не съумя да насочи удар с глава. Топката обаче рикошира в тялото на сюрпризирания Керчев и влезе в мрежата на Костов за 1:0.
Домакините поведоха с 2:0 откакто Занев изведе чудесно Кери зад защитата на гостите, крилото центрира по земя към Соу и таранът вкара без проблем с техничен шут от четири-пет метра.
 ЦСКА изпусна Клуж, само че завоюва втора точка в групите на Лига Европа ЦСКА изпусна Клуж, само че завоюва втора точка в групите на Лига Европа
Най-титулуваният български тим ЦСКА изигра добър мач в групите на Лига Европа против румънския първенец ЧФР Клуж. " Армейците " надиграха...
В 63-ата минута гостите съумяха да върнат едно попадение след подарък от вратаря на ЦСКА Густаво Бусато. След изритана топка напред, която стигна до Матей, бранителят реши да върне обратно към Бусато. Вратарят обаче сбърка при отиграването си и даде кълбото на капитана на врачани Даниел Генов, който без проблем вкара в опразнената врата - 2:1.
ЦСКА - БОТЕВ (ВРАЦА) 0:0
ЦСКА: 1. Бусато, 26. Антов, 2. Матей, 11. Занев, 15. Вион, 21. Юга, 3. Жеферсон, 8. Кери, 20. Тиаго, 13. Санкаре, 22. Соу
БОТЕВ (ВРАЦА): 33. Костов, 24. Н’Диайе, 81. Зехиров, 37. Керчев, 9. Генов, 6. Гаджев, 18. Миланов, 77. Костадинов, 10. Атанасов, 88. Том, 28. Златински
Източник: actualno.com