ЦСКА (Москва) спечели за първи път в историята купа Гагарин,

...

ЦСКА спечели за първи път Континенталната хокейна лига

ЦСКА (Москва) завоюва за първи път в историята купа " Гагарин ", която се присъжда на първенеца в Континенталната хокейна лига. Във финалната серия " армейците " се постановиха с 4:0 победи над Авангард Омск, като в оказалия се финален мач надиграха противника си с 3:2 след продължение.

Сергей Шумаков и Коди Франсон дадоха задатък на Авангард от 2:0 още до 18-ата минута на мача, само че при започване на втората третина Кирил Капризов понижи на 1:2. Контантин Окулов изравни за ЦСКА две минути преди края на постоянните 60 минути, а 17 след началото на продължението Максим Мамин осъществя и шампионския гол за московчани.
CSKA Will Always Be The First! We Are CSKA! #CSKA #HCCSKA #GagarinCup pic.twitter.com/lbkHAvdUf8
— HC CSKA Moscow (@CSKAREDARMY) April 20, 2019 ЦСКА стана първият тим в 11-годишната история на КХЛ, който печели финалната серия с 4:0.
За " Най-добър състезател " в плейофите бе определен вратарят на ЦСКА Иля Сорокин, който позволи единствено 24 гола в 20 елиминационни мача, постигайки 16 победи против едвам 4 провали.