ЦСКА изтръгна изключително важен успех в борбата си за титлата

...

Коледата за ЦСКА стана възможна, червените биха Лудогорец

ЦСКА изтръгна извънредно значим триумф в битката си за купата в efbet Лига. " Червените " се приближиха единствено на две точки от водача Лудогорец, откакто завоюваха директната борба против " орлите " на стадион " Българска войска ".

Студеният декемврийски следобяд приключи със подобаващ " армейски " успех 1:0. Селекцията на Стойчо Младенов бе надалеч по-активният отбор, като разумното се случи в 77-ата минута. Тогава капитанът Юрген Матей осъществя следващото си значимо попадение за столичния гранд, бележейки от близко с глава в мрежата на Падт.

Домакините доиграха дербито с човек по-малко, след втори жълт картон на Мухар в 90-ата минута. Това обаче не оказа никакво значение, защото първенецът за сезон 2020/21 не сътвори рискове пред Бусато. Запомнени обаче ще бъдат баталните подиуми сред двата отбора в даденото продължение, когато доста на брой странични лица трябваше да разтървават хора от двата щаба.

Така ЦСКА ще зимува единствено на две точки от върха. Стойчо Младенов пък има спомагателен мотив за наслада, защото реализира своя първи триумф над Лудогорец. Загубата съвсем несъмнено значи, че Станислав Генчев надали ще резервира позицията си на старши-треньор на " орлите ".

За следващ път съдията Валентин Железов сподели, че е нерешителен и несъответстващ съдия вкупом. Той още веднъж " блесна " с жесток брой нарушавания, посредством които накъсваше непрестанно мача и по този начин попречи на отборите да демонстират по-добра и бърза игра.

Голямото дерби на " Българска войска " стартира с минута безмълвие в памет на умрелия преди дни почитател на " алените " - Пламен Живков. Публиката по трибуните удостои неговата персона с бурни овации.

Домакините започнаха този дуел надалеч по-активно, като основно настоящо лице на терена бе Яник Вилдсхут. Нидерландецът подвигна публиката на крайници с прекрасен финт сред двама във втората минута, само че последвалото му центриране откри лицето на Георги Терзиев. При корнера се сътвори малко меле, след което Яник получи опцията да шутира от границата на наказателното поле. Серджио Падт нямаше проблеми със спасяването на удара.

В седмата минута " армейците " получиха статично състояние - близнак, на това, което имаха в своя изгода против Арда и в следствие осъществиха в гол за 2:2. Този път обаче Жеферсон реши да не центрира към купа от играчи, а разигра триково с Мухар. Хърватинът заложи на изстрел, който не проби купа от лудогорски футболисти.

ЦСКА пропиля първото съществено състояние в мача с настъпването на 14-ата минута. И по-скоро, шансът избави Лудогорец в този момент. Георги Йомов центрира меко от фланга, а летящото кълбо бе засечено непосредствено от въздуха от Вилдсхут. Акробатичното му ориентиране пое към незащитения от Падт ъгъл, но за злощастие на " армейците " се отби в лявата странична греда на " орлите ".