ЦСКА изтърва да бие Шахтьор Караганда (Каз) в контрола в

...

ЦСКА изтърва казахстанци в голово шоу

ЦСКА изтърва да бие Шахтьор Караганда (Каз) в контрола в Белек, приключила 3:3. Проверката беше шеста и последна за " армейците " на лагера в Турция. 24 часа по-рано те играха и с Македония Гьорче Петров (0:0). Сега треньорът Саша Илич даде повече игрово време на тези футболисти, които най-вече почиваха против отбора от РСМ.
Сега головете вкараха Дюкенс Назон (62-д), Джонатан Линдсет (71) и Дауда Бамба (90). Българският тим избегна загубата в последната минута. Иначе Амос Юга (85) си означи автогол за 2:3, а преди този момент Тибо Вион бе изпъден за втори жълт картон. Резултата откри Максим Галкин (37), а прецизен беше и Роман Муртазайев (80). Галкин изведе Шахтьор след удар от границата на наказателното поле.
Веднага след почивката Татибаев бе изведен самичък против Густаво Бусато, само че вратарят се оправи. Вион (62) бе фаулиран в наказателното поле и съдията отсъди дузпа, която бе превърната в гол от Дюкенс Назон. Последваха пропуски на Хайнц и Назон, чийто удар се отби от гредата. После Хайнц изведе Линдсет (71) самичък против вратаря и той с диагонален удар даде задатък на ЦСКА. Вион (73) получи втория си жълт картон, защото извърши фал без позволението на съдията, и трябваше да напусне терена. На негово място се появи Бамба и " алените " въпреки всичко останаха с 11 души. Десет минути преди края Муртазаев изравни, а пет по-късно Юга засече прострелно центриране в личната си мрежа. В последната минута Хайнц откри Бамба в наказателното, а той финтира бранител и прати топката в мрежата за крайното 3:3.
Източник: duma.bg