ЦСКА и Царско село играят при 0:0 на стадион „Българска

...

Червена мъка на Армията! Безобразен ЦСКА се издъни срещу последния

ЦСКА и Царско село играят при 0:0 на стадион „ Българска войска “. Срещата сред „ алените “ и „ царете “ ще може да наблюдавате директно по DIEMA SPORT, а в Gong.bg ще може да наблюдавате най-интересното от нея.

Срещата стартира с едноминутно безмълвие в памет на Веселин Яневски.

Първата по-добра опция за "червените " бе в 7-ата минута. Вилдсхут проби отляво и насочи остро центриране, само че Йомов не съумя да нанесе голов удар. Минута по-късно шут от далечна отдалеченост на Мухар мина над вратата.

В идващите минути домакините продължиха да владеят самодейността, само че мъчно създаваха нещо рисково пред вратата на Кадим Ндиайе. В 20-ата минута Кох блокира удар от междинна отдалеченост на Петрис. Минута по-късно Вилдсхут направи нов пробив отляво и влезе във вътрешността в наказателното поле. Нидерландецът върна към Турицов, който опита удар от над 20 метра, само че Ндиайе мазета в корнер.

В 31-ата минута Жеферсон видя оставения непокрит на далечната греда Вилдсхут. Нидерландецът обаче насочи безразсъден удар и вместо към вратата, прати топката обратно. Малко по-късно Йомов шутира от далечна отдалеченост, само че над високо в навън.

До края на първата част ЦСКА атакуваше, а Царско село най-вече се бавеше. Домакините обаче по този начин и не съумяха да основат нищо рисково пред вратата на Ндиайе.

В 53-ата минута Лам насочи рисков удар с глава след центриране от корнер, само че топката мина около вратата. Пет минути по-късно пресата на "червените " даде резултат. Йомов лиши топката, навлезе в наказателното поле отдясно и насочи удар, който Ндиайе мазета.

В 62-ата минута Гарсес овладя на гърди подаване на Мухар, след което опита странична ножица, само че стреля над вратата. Пет минути по-късно ЦСКА получи право да извърши директен свободен удар отляво на наказателното поле. Зад топката застана Вион, който опита да изненада Ндиайе, само че сенегалският вратар се оправи.

В 77-ата минута "червените " проведоха многоходова офанзива. Бисмарк откри Гарсес отдясно. Бразилецът реши да насочи удар, който мина високо над вратата. Четири минути по-късно Жеферсон центрира от корнер, а на далечната греда Мухар насочи удар с глава, който срещна гредата.

В 90-ата минута Кръстев опита да смъкна центриране отдясно. Топката стигна до Вилдсхут, който обаче стреля едва с глава. Дълбоко в добавеното време Кръстев пропусна една изсипана топка за Бисмарк, който от няколко метра не откри очертанията на вратата.

ЦСКА - Царско село 0:0

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 19. Иван Турицов, 29. Томас Лам, 4. Мено Кох, 15. Тибо Вион, 3. Жеферсон, 8. Греъм Кери /к/(59 - 17. Бисмарк Чарлс), 24. Карло Мухар, 30. Яник Вилдсхут, 10. Георги Йомов (59 - 27. Маурисио Гарсес), 9. Жорди Кайседо (77 - 14. Калоян Кръстев)

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 7. Йоан Бай, 14. Калоян Кръстев, 6. Християн Петров, 17. Бисмарк Чарлс, 27. Маурисио Гарсес, 11. Калоян Пехливанов

Треньор: Стойчо Младенов

Царско село: 22. Кадим Ндиайе, 7. Жереми Петрис (90 - 24. Алесандро Мартела), 8. Аюб Абу, 11. Андрей Йорданов (78 - 91. Венцислав Христов), 14. Артур Крачун, 15. Пиер Зебли, 16. Алесандро Копола, 19. Лукас Мартинс (90 - 6. Матео Лукарели), 23. Седрик Каломбо, 44. Николай Николаев /к/, 66. Давиде Ватурини

Резерви: 1. Гуидо Гуериери, 6. Матео Лукарели, 17. Давиде Масела, 20. Фелипе Ронкети, 21. Стефано Палмучи, 24. Алесандро Мартела, 91. Венцислав Христов

Треньор: Стефано Макопи

Ж.к. Мено Кох, Жеферсон (ЦСКА) ; Артур Крачун, Жереми Петрис, Кадим Ндиаей, Алесандро Копола (Царско село)

Съдия: Радослав Гидженов

Стадион: "Българска войска "