ЦСКА и Левски играят при 0:0 на Националния стадион “Васил

...

НА ЖИВО: ЦСКА 0:0 Левски, без точен удар в мача

ЦСКА и Левски играят при 0:0 на Националния стадион “Васил Левски” в 157-ото дерби на България.

Макар разликата сред двата гранда в класирането да е 10 точки, “сините” са в серия от 4 поредни триумфа, в това число успеха с 3:2 като посетител на Лудогорец в 1/2-финалите за Купата на България.

ЦСКА от своя страна гони наложителни 3 точки, защото в противоположен случай Лудогорец ще стане първенец още през днешния ден, в случай че надвие Славия.

“Армейците” не са губили от противника си от 38 месеца, а в този интервал записаха 5 равенства и 4 победи.

В този мач “червените” са водени от досегашния съветник Алън Пардю, който зае краткотрайно поста от напусналия преди броени дни Стойчо Младенов.

Станимир Стоилов не е край пейката на “сините”, тъй като получи червен картон в срещата с Лудогорец в Разград, а вместо него там е помощникът му Цанко Цветанов.

В 9-ата минута Кери извърши корнер вдясно по нападението, само че отбраната се оправи без особени компликации и почисти.

2 минути по-късно “сините” проведоха контраофанзива посредством Уелтън, който надбяга противниците към себе си, само че изпрати топката високо над вратата. В 20-ата минута Илиян Стефанов получи пред наказателното поле, залъга противник, преодоля Мено Кох и стреля с левия крайник, само че на сантиметри над очертанията.

В 25-ата минута Жорди Кайседо насочи отдалечен шут, само че прекомерно неопределено.

4 минути по-късно Краев насочи удар от междинна отдалеченост, но настрана. В 38-ата минута Филип Кръстев постави кълбото на главата на Ван дер Каап от корнер, само че опитът му не сполучи – вляво от вратата.

В 43-ата минута Креъм Кери приключи стойностна офанзива на домакините с левия крайник от границите на пеналтерията, само че над напречната греда.

ЦСКА (4-2-3-1): 25. Димитър Евтимов, 19. Иван Турицов, 21. Амос Юга, 4. Мено Кох, 18. Брадли Мазику, 24. Карло Мухар, 8. Греъм Кери, 3. Жеферсон, 27. Маурисио Гарсес, 30. Яник Вилсхут, 9. Жорди Кайседо

Старши треньор: Алън Пардю

Левски (4-2-3-1): 13. Николай Михайлов, 91. Драган Михайлович, 5. Килиан ван дер Каап, 23. Сонко Сундберг, 6. Цунами, 8. Андриан Краев, 30. Филип Кръстев, 88. Марин Петков, 14. Илиян Стефанов, 17. Уелтън, 19. Билал Бари

Старши треньор: Цанко Цветанов

Стадион: “Васил Левски”, София

Главен арбитър: Георги Кабаков
Източник: bg-voice.com