ЦСКА и Ботев (Пловдив) завършиха наравно 0:0 в двубой от

...

ЦСКА отново не вкара, канарчетата отиват на бараж за Лигата на конференциите

ЦСКА и Ботев (Пловдив) приключиха наедно 0:0 в дуел от 30-ия кръг на efbet Лига, игран на стадион " Българска войска ", съобщи Топспорт.

Футболистите на треньора Алън Пардю владееха повече топката и по-често създаваха рискове пред вратата на " канарчетата ", а Георги Йомов и Маурисио Гарсес нацелиха гредите. В края на срещата пък левият непряк дирек също попречи на Емануел Току да се разпише.

Така единствената среща под управлението на Пардю, в която " армейците " съумяват да вкарат гол, е тази със Славия (3:1).

Двубоят стартира вихрено за " алените ", които очевидно се стремяха да отбележат ранен гол на успокоението и това можеше да се случи още в третата минута. Непокритият в пеналтерията Георги Йомов получи прекрасен пас и шутира мощно от добра позиция. Топката обаче разтресе напречната греда.

В 15-ата минута гостите дадоха отговор уместно. Реда Рабей насочи прекрасен изстрел от границата на наказателното поле. Димитър Евтимов обаче показва добър инстикт и избави.

В 22-рата минута Федерико Варела пусна прекрасен пас към Жорди Кайседо, който насочи техничен изстрел от дъгата на наказателното поле. Топката обаче мина около дясната греда.

В 29-ата минута Ботев отговори с Тодор Неделев, който получи отлично подаване отдясно и шутира по диагонала. Димитър Евтимов обаче бе на мястото си и избави.

В края на първото полувреме Жорди Кайседо напредна рисково и насочи компактен изстрел по земя диагонално. Топката обаче мина около дясната греда на Хидайет Ханкич.

Втората част стартира при сензитивно по-слабо движение, като забавните положения пред вратите на Димитър Евтимов и Хидайет Ханкич липсваха.

В 60-ата минута " алените " удариха втора греда в срещата. Маурисио Гарсес се извиси над всички и засече центриране от ъглов удар на Греъм Кери. Футболистът обаче прати топката в напречната греда.

В 79-ата минута Карло Мухар се пребори за центрираната от Греъм Кери топка и с глава я насочи към вратата. Кълбото обаче мина около лявата греда.

В 87-ата минута гостите също нацелиха гредата. Емануел Току нахлу в наказателното поле и шутира мощно, само че топката се удари в левия непряк дирек.
Източник: fakti.bg