ЦСКА и Ботев Пловдив направиха равенство 1:1 в дербито от

...

Ботев Пловдив спря ЦСКА на Армията

ЦСКА и Ботев Пловдив направиха тъждество 1:1 в дербито от 16-ия кръг на Първа лига, играно на стадион " Българска войска " в столицата.

В последния си мач " алените " записаха значима победа над първенците от Лудогорец в Разград, само че през днешния ден те бяха без своя голмайстор Фернандо Каранга, който е осъден, защото получи преувеличен втори жълт картон в мача против " орлите ".

В 22-та минута реферът Волен Чинков отсъди дузпа за гостите след единоборство сред Николай Бодуров и Фернандо Виана в наказателното поле на ЦСКА. Тодор Неделев осъществя наказателния удар и даде преднина на " канарчетата ".

Домакините натиснаха в търсене на изравнителен гол, само че съумяха да стигнат до него едвам в 79-та минута, когато Лазар Марин си означи автогол след остро центриране на Густаво Кулма отдясно.

До края не паднаха повече голове и дуелът приключи при тъждество 1:1. След тази среща ЦСКА остава на второ място с 35 точки, до момента в който Ботев заема 5-та позиция с актив от 26 точки. Лидерът Лудогорец играе по-късно през днешния ден с Локомотив Пловдив.
Източник: offnews.bg