ЦСКА и Ботев Пловдив играят при в един от най-интересните

...

НА ЖИВО: ЦСКА 3:1 Ботев Пловдив, Гарсес се разписа веднага след старта на втората част

ЦСКА и Ботев Пловдив играят при в един от най-интересните мачове от 20-ия кръг в efbet Лига. Дюкенс Назон откри в десетата, а по-късно и удвои в 25-ата минута. Николай Минков върна едно попадение в добавеното време на първата част. Маурисио Гарсес също се разписа в 47-ата минута. Двубоят на стадион „ Българска войска “ може да го наблюдавате директно по DIEMA SPORT , както и на онлайн платформата.

Срещата се чака с голям интерес, защото е първата домакинска след края на протеста на „ алените “ почитатели и се чака масирано наличие на хора по трибуните.

Старши треньорът на ЦСКА – Саша Илич, направи няколко промени в съпоставяне със стартовите единадесет, на които заложи при гостуването на Берое (4:1) в предходния кръг. На вратата беше Густаво Бусато, а мястото на санкции Християн Петров стартира Енес Махмутович. В отбраната действаха още Амос Юга и капитана Юрген Матай. Халфовата линия беше завършена от Джонатан Линдсет и новото попълнение Тобиас Хайнц, който заменя Тибо Вион. По двата фланга действаха Иван Турицов и Брадли Де Нойер. Сред титулярите бе и Марселино Кареасо, който смени Жеферсон, офанзивата водеха Маурисио Гарсес и Дюкенс Назон.

/ /

Преди първия съдийски сигнал беше отдадена минута безмълвие в респект на легендата на „ алените “ Петър Жеков, който през днешния ден си отиде от този свят. Футболистите на ЦСКА пък излязоха с фланелки с лика на Жеков и надпис: „ Вълшебния стрелец “.

Ботев Пловдив имаше първия късмет в дуела и можеше да поведе още в четвъртата минута. Капитанът Тодор Неделев изведе чудесно зад защитата на домакините Антоан Бароан, а Густаво Бусато излезе много отвън наказателното си поле. Нападателят на „ канарчетата “ опита да пусне топката около него, само че тя мина около опразнената врата в навън.

ЦСКА обаче отговори и то уместно в десетата минута, когато откри резултата. Тобиас Хайнц центрира от ъглов удар, а на първа греда Джонатан Линдсет отклони към вратарското поле, където напълно самичък бе оставен Дюкенс Назон, а той с глава не сгреши и означи – 1:0.

Гостите нямаха желание да се предадат и в 17-ата минута имаха нова опция за гол. Неделев още веднъж откри Бароан, който надбяга Амос Юга отдясно в наказателното поле, само че този път Бусато съкрати бързо дистанцията и мазета удара на нападателя в корнер.

ЦСКА удвои преднината си в 25-ата минута, когато отбелязаха след чудесна скоростна офанзива. Брадли Де Нойер се впусна на пробив по левия фланг, стигна съвсем до аутлинията в панелтерията и върна топката към границата на вратарското поле, където още веднъж отбраната на Ботев не помни за наличието на Назон, който от няколко метра опъна мрежата зад Хидайет Ханкич за повторно – 2:0.

" Канарчетата " имаха искания за дузпа в 36-ата минута. Тогава Джеймс Ето’о направи страховит 50-метров независим рейд, като потегли от личната си половина, преодоля трима играчи на „ алените “, след което влезе в наказателното поле и падна при прикосновение с Де Нойер. Пловдивчани желаеха дузпа, само че арбитърът на ВАР - Ивайло Ненков реши, че бранителят няма съображение да бъде отсъден углавен удар и не алармира на основния рефер за нещо неправилно.

Три минути преди края на първата част гостите имаха нов късмет за попадение. Бароан съумя да преодолее елементарно Енес Махмутович, който върна чудесно за Неделев, само че капитанът на гостите стреля над вратата от към 12-13 метра.

Голът за Ботев обаче стана факт безусловно с приключването на едноминутното продължение на първото полувреме. Неделев центрира отляво в наказателното поле, където на втора греда Махмутович не съумя да почисти топката, откакто се размина с нея, а тя стигна до Николай Минков, който от няколко метра осъществя за 2:1.