ЦСКА -2 стана последният отбор, който допълни Топ 4 в

...

ЦСКА-2 влезе в Топ 4 на Запад

ЦСКА -2 стана последният тим, който добави Топ 4 в район Запад на ББЛ А група. Тимът се класира за полуфиналите, откакто завоюва решителния трети мач против Политехника в зала „ Триадица “ с 94:82. В идната фаза спечелилите ще имат за противник водача Миньор 2015.

Двата отбора си размениха по една част през първото полувреме. Баскетболистите на Ивайло Константинов поведоха с 22:16 след 10 минути игра, само че на почивката „ алените “ обърнаха за 41:35. Подемът в играта на армейците продължи и след паузата, като преди заключителната четвърт се откъснаха със 72:55, макар че преди този момент задатъкът им доближи и 21 точки. До края те поддържаха двуцифрена разлика и завоюваха.

Мартин Русев бе над всички за спечелилите с 29 точки и 15 битки. Владимир Нанкински се регистрира с 12 точки и 7 битки, Деян Лазаров има 11 точки, 10 добави Георги Цеков.

За противника Мартин Петров вкара 24 точки, а по 10 имат Лъчезар Везирски, Стефан Георгиев (9 борби), Йордан Георгиев и Омар Ел-Аюби, само че последният не приключи мача, откакто бе дисквалифициран през последната част.