ЦСКА 2 : 1 Спортист Своге 58′ Жълт картон за

Спортист Своге
 58′
Жълт картон за Аголо Коми
56′
ГОЛ ЗА ЦСКА! Карло Мухар стреля невъзмутимо в долния десен ъгъл, Стефано Кунчев не съумя да се намеси - 2:1!
55′
ДУЗПА ЗА ЦСКА! Играещият доста мощно Асен Дончев доближи до една топка, току преди да напусне терена, центрира отдясно, Бисмарк овладя и бе съборен в наказателното поле!
47′
ЦСКА можеше да вкара още в първата минута след подновяването на играта ! Гарсес бе изведен чудесно отляво и стреля от воле с левия крайник, само че на сантиметри от задачата.
46′
Жеферсон влезе на мястото на Юга
46′
Гарсес влезе на мястото на Морено
45′
Бисмарк Чарлс влезе на мястото на Кръстев
45′
НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!
45′
КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!
44′
ГОЛ ЗА СПОРТИСТ! Ариф Ферадов бе изведен самичък против вратаря, нанесе удар и след рикошет в крайници на върнал се бранител, топката мина над Евтимов и влезе!
 Снимка 568233
Източник:
42′
Морено стреля рисково от отдалеченост, само че Стефано Кунчев още веднъж сподели класа и избави.
41′
Варела извърши корнер, гостите почистиха, топката попадна във Вион, който стреля мощно с левия с крайник, само че на сантиметри от сглобката на вратата.
36′
Нова рискова офанзива на гостите отдясно докара до центриране, само че от дребния пеналт, Ферадов стреля над вратата.
35′
Шанс за гостите. Ариф Ферадов стреля от отдалеченост, само че топката мина рисково покрай гредата.
30′
След последвалия директен свободен удар, Вион стреля, само че топката прелетя над вратата.
29′
Жълт картон за Инок Люко за нарушаване.
28′
Жълт картон за Варела, който спря рискова офанзива на гостите.
25′
Нов анулиран гол за ЦСКА! Мухар стреля от към 30 метра, Стефано Кунчев мазета, Браян Морено направи добавка, само че флагът на страничния рефер бе вдигнат за засада на новия състезател на " алените "!
 Снимка 568234
Източник:
17′
Отменен гол за ЦСКА! Калоян Кръстев бе изведен отдясно, нападателят пусна паралелен пас към Баи, който вкара топката в мрежата и тогава реферът подвигна флага за засада.
15′
ГОЛ ЗА ЦСКА! Браян Морено бе изведен чудесно в наказателното поле, той върна с пета към Асен Дончев, който с удар от към дъгата стреля и прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Стефано Кунчев!
 Снимка 568237
Източник:
10′
Възможност! Вион извърши добре директен свободен удар от границата на наказателното поле, само че вратарят на отбора от Своге - Стефано Кунчев избави чудесно.
 Снимка 568235
Източник:
5′
Отменен гол за Спортист! Центриране отляво за гостите, Ферадов засече и фаулира Евтимов, след което прати топката в мрежата, само че попадението вярно не бе зачетено поради нарушаване.
1′
НАЧАЛО НА МАЧА!
Състав 25. Димитър Евтимов Стефано Кунчев 16. Асен Дончев Борислав Стойчев 4. Мено Кох Инок Люко 29. Томас Лам Галин Ташев 15. Тибо Вион Богомил Богомилов 21. Амос Юга Ивайло Михайлов 24. Карло Мухар Стефан Стефанов 28. Браян Морено Аюп Тазоти 5. Федерико Варела Георги Николов 7. Йоан Баи Ариф Ферадов 14. Калоян Кръстев Илия Русинов Треньор Стойчо Младенов Борислав Кьосев Резерви 1. Густаво Бусато Ивайло Василев 26. Юлиан Илиев Иво Харизанов 19. Ясен Спиров Сами Пилер 18. Любомир Цветанов Владимир Сиромахов 22. Мартин Сотиров Калоян Тодоров 6. Християн Петров Кирил Янакиев 20. Костадин Анев Филипе 11. Калоян Пехливанов Красимир Панчев 3. Жеферсон Владислав Хайдарски 17. Бисмарк Чарлс 27. Гарсес
ЦСКА среща втородивизионния Спортист (Своге) в контрола на клубната си база в Панчарево. " Червените " и " шоколадите " ще започват инспекцията между тях в 16:30 часа.
 Адвокатът на ЦСКА: Наказанието на Филипов е незаконосъобразно и ще апелираме

" Наложена му е глоба, тъй като той е почел покана на БФС и е взел участие в оповестено Общо заседание от тях "

През последните седмици отборът от Борисовата градина не се показва безапелационно. Отборът е в серия от три мача без победа в efbet Лига, като направи нулеви равенства против Левски и Царско село, а по-късно загуби с 0:2 визитата си на Ботев (Пд) на Коматево. Последният триумф за 31-кратните първенци, в който и да е шампионат пристигна за Купата на България, където на четвъртфиналите бе надвит Локомотив Пловдив с 2:0 на стадион " Българска войска ".

Днешната контрола със свогенския отбор ще послужи на новите в отбора на Стойчо Младенов да се напаснат по-добре с останалите си съотборници. Припомняме, че през тази зима с ЦСКА парафираха Маурисио Гарсес и Браян Морено. Първият към този момент записа няколко срещи, като даже означи едно попадение на Ботев Враца, до момента в който колумбиецът има единствено към 25 минути против Ботев Пловдив.

През седмицата с първия състав тренировки започнаха капитанът на групировката до 17 години на " алените " - Наско Цеков, както и прекаралият 7 години в школата на Монако Костадин Анев. Очаква се и двамата да получат задоволително игрово време против втородивизионния клуб. Вероятно на терена ще забележим и Федерико Варела, който над месец време лекуваше контузия.