ЦСКА 1948 стигна до първа победа в елита на България

...

ЦСКА 1948 с първа победа в българския футболен елит

ЦСКА 1948 стигна до първа победа в елита на България откакто победи Монтана с 2:0 на Националния стадион „ Васил Левски “. И двата гола за " алените " бяха дело на национала Галин Иванов. Бившият футболист на Славия вкара първия си гол за ЦСКА 1948 в 30-ата минута, а две минути преди края на постоянното време удвои задатъка на домакините.

Срещата не предложи кой знае какви забавни обстановки, като гостите от Монтана съумяха да насочат единствено 1 прецизен и 6 неточни удара към вратата на Даниел Наумов.

Началните минути на дуела бяха много равностойни, като не се стигна до заплаха пред нито една от двете порти. В 13-ата минута Даниел Наумов не съумя да боксира добре топката и тя стигна до Стефан Цонков, който обаче със мощен шут я прати над вратата.

В 30-ата минута Галин Иванов изведе домакините напред в резултата. Грешка на Димитър Илиев малко зад центъра разреши на Серкан Юсеин да изведе Иванов, който със ужасно осъществяване даде задатък на ЦСКА 1948.

В 52-ата минута Александър Башлиев стреля от над 30 метра, само че изстрелът му мина много над вратата на Даниел Наумов. Десет минути по-късно голмайстор №2 в елита - Мартин Камбуров, не съумя да преодолее Благой Макенджиев, стреляйки тъкмо в тялото му.

В 88-ата минута двойно подаване сред Денислав Александров и Галин Иванов приключи с втори гол на Иванов във вратата на Макенджиев.
Източник: fakti.bg