ЦСКА 1948 спечели с 4:1 приятелския двубой срещу казахстанския Аксу,

...

ЦСКА 1948 отнесе казахстанци в Турция

ЦСКА 1948 завоюва с 4:1 приятелския дуел против казахстанския Аксу, който бе четвърти за „ алените “ на турска земя в зимната подготовка. До момента момчетата на Тодор Янчев имат три победи и едно тъждество. Последният дуел в Турция за ЦСКА 1948 е против Шкендия на 31 януари.

В 12-ата минута вратарят на Аксу бе извънредно неоснователен при центриране отдясно и изпусна топката. Октавио се възползва от обстановката и изпревари неориентираните бранители, подаде към Алекс Колев, който с пета на празна врата даде задатък на „ алените “.

Шест минути по-късно задатъкът на българския отбор бе подсилен. Марио Топузов проби рисково отляво и пусна центриране към наказателното поле, Обилор скочи на шпагат в опит да почисти топката, само че вместо това я прати в личната си врата.

В 25-ата минута Лазар Марин извърши нарушаване против Гедеш в наказателното поле при първата рискова офанзива на Аксу в дуела. Съдията уточни бялата точка, само че изпълнителят на дузпата не бе прецизен и нацели страничния дирек.

Половин час след началото на срещата Оразов извърши жестоко нарушаване против младия бранител на ЦСКА 1948 Борислав Вакадинов, за което получи пряк червен картон. Все отново, Аксу не остана с човек по-малко, откакто на негово място бе вкаран различен състезател.

В 60-ата минута Карлос Охене пусна към Бирсент Карагарен, в началото пасът бе пресечен от бранител, само че в последна сметка след неточност топката стигна до Карагарен, той напредна в наказателното поле и прати топката в мрежата на Аксу.

Седем минути по-късно казахстанският отбор върна едно попадение. Кайрекнов стреля от границата на наказателното поле и въпреки ударът му да не бе изключително мощен, рикошет в крайници на Елитон обърка Даниел Наумов и топката влезе във вратата му.

ЦСКА 1948 осъществя още едно попадение в 88-ата минута на срещата.
Източник: novsport.com