ЦСКА 1948 постигна много важна победа в битката за седмото

...

Златна резерва вдъхнови ЦСКА 1948 за обрат срещу Ботев, евробаражът е близо

ЦСКА 1948 реализира доста значима победа в борбата за седмото място, което дава право на бараж за Лига на конференциите. " Червените " се постановиха над Ботев Пловдив с 2:1 след късен поврат.

И трите попадения в срещата в Бистрица паднаха след почивката.

Кристиан Нвачукву (50) откри резултата при започване на второто полувреме, а " златната " запаса Неделко Пишчевич се трансформира в воин за домакините, разписвайки се в 80-ата и 91-вата минута.

С успеха отборът на Валентин Илиев има точка преднина пред осмия Арда. Това на процедура значи, че в случай че ЦСКА 1948 завоюва дуела си в последния кръг, сигурно ще играе бараж за Европа.

Решаващите борби са на 27 май. В тях ЦСКА 1948, който има 49 точки, гостува на Славия. Арда, който пък е с 48, има аудиенция в Пловдив на към този момент осигурилия си квота за Лига Европа Ботев.
Източник: dnesplus.bg