ЦСКА 1948 победи с минималното 1:0 Пирин (Благоевград) в много

...

ЦСКА 1948 си вкара дузпата, Пирин изпусна своята и ще трепери на дъното

ЦСКА 1948 победи с минималното 1:0 Пирин (Благоевград) в доста значим конфликт при по-ниско класираните все още отбори в . Голямата разлика в дуела пристигна от обстоятелството, че столичани осъществиха получената си дузпа посредством Ивайло Чочев, а " орлетата " изпуснаха своя късмет посредством 11-метровия углавен удар.
С триумфа ЦСКА 1948 остава на 10-а позиция, само че към този момент е с 18 точки от 17 мача. Пирин също резервира предпоследното си място и остава с 6 пункта по-малко от днешния си конкурент.

Резултатът бе открит в добавеното време към първата част, когато Чочев осъществя дузпа, отсъдена поради нарушаване на Николай Бодуров против Ангел Бастунов. Съдията Георги Гинчев не го отсъди в началото, само че получи инструкции от ВАР да прегледа обстановката и по този начин промени решението си.
Преди това, в 38-ата минута, в действителност Пирин бе отбелязал посредством Мохамед Брахими, който замени двойно подаване с Юлиан Попев и технично от близко се разписа. Оказа се обаче, че още при подаването към Попев, той е бил в засада и по този начин голът бе анулиран.
В 68-ата минута Бастунов, който бе спечелил дузпата за своя отбор, направи такава от своя страна. Той фаулира Станислав Манолев и точно опитният състезател се нае с осъществяването, само че пропуща дузпата.
Така софиянци си отмъстиха на Пирин за тежкото проваляне с 1:4, което позволиха в Благоевград малко по-рано през сезона. Онази загуба бе и единствена за ЦСКА 1948 от този конкурент в скромното им съревнование. Другите им 3 срещи са от Втора лига и всички са извоювани от столичани.
За ЦСКА 1948 следва посещение на Черно море след няколко дни (понеделник - 06.12), а по-късно и домакинство против Славия (11.12). Пирин пък го чакат двата допустимо най-тежки конфликта в Първа лига - първо против ЦСКА (05.12), а по-късно и против Лудогорец (13.12).
Източник: sportlive.bg