ЦСКА 1948 победи Лудогорец с 3:1 в последен двубой за

...

С токов удар приключи ЦСКА 1948 - Лудогорец

ЦСКА 1948 победи Лудогорец с 3:1 в финален дуел за отборите от тазгодишната акция в efbet Лига. Домакините откриха рано резултата посредством Ивайло Чочев (2), а малко по-късно Галин Иванов (15) с красиво осъществяване удвои преднината на отбора си. Клаудиу Кешеру (74) понижи резултата, само че Галин Иванов (77) с второ красиво осъществяване релизира трети гол във вратата на разградчани. В 84-ата минута дуелът бе пресечен от Волен Чинков след разразилата се стихия над София. След към 5-минутно спиране мачът продължи, а в заклчюителните секунди на срещата имаше токов удар на Националния стадион " Васил Левски ", след което реферът реши да даде последния съдийски сигнал в непрогледния мрак и по този начин дуелът приключи.

Домакините стартираха нападателно дуела и още във 2-ата минута съумяха да открият резултата. " Червените " сътвориха отлична офанзива отдясно, където Борислав Дамянов подаде към Сашо АЛександров, който центрира в наказателното поле и Ивайло Чочев красиво с глава осъществя в горния десен ъгъл.

Постепенно гостите придвижиха играта в половината на столичани и в 6-ата минута Лудогорец имаше добра опция да изравни резулата. Кирил Десподов центрира от ъглов удар, след което отбраната пред Даниел Наумов не се намеси добре и не съумя да почисти топката. Бранимир Костадинов доближи до нея на далчената греда и стреля с глава в горния десен ъгъл, само че вратарят на ЦСКА 1948 уверено мазета, запазвайки мрежата си суха.

В 15-ата минута домакините усилиха преднината си. Галин Иванов на два пъти залъга неприятелски защитник, след което технично и красиво прати топката в горния ляв ъгъл.

Малко по-късно ЦСКА 1948 имаше нова отлична опция. Ивайло Чочев получи на отлична позиция от Галин Иванов. Халфът стреля по земя, само че Бранимир Костадинов уверено мазета през голлинията. Веднага след тази обстановка Дамян Христов съумя да съкрати дистанцията и отрази техничен удар на Георги Русев.

Разградчани дадоха отговор с бързо нахлуване на Кирил Десподов отляво. Крилото центрира остро в наказателното поле, само че Симеон Петров с глава съумя да избие пред Клаудиу Кешеру. В същото време домакините демонстрираха, че ще са рискови и при организирането на контраофанзива, само че при една от тях пас на Сашо Александров бе кръстосан уверено от Тихомир Димитров.

В 25-ата минута Илкер Будинов проби отдясно и подаде по земя към Клаудиу Кешеру на границата на наказателното поле, след което румънецът незабавно насочи изстрел, само че топката мина над вратата. Малко по-късно дейната игра за разградчани в половината на домакините продължи и Димитър Пиргов бе заставен да се намесва уверено след рисково центриране на Кирил Десподов.

Малко по-късно Сашо Александров центрира в наказателното поле, където Галин Иванов стреля с глава, само че неопределено. В 36-ата минута Клаудиу Кешеру изведе Цветослав Петров в наказателното поле, само че Даниел Наумов ловко съкрати дистанцията сред двамата и отрази последвалия удар.

В 41-ата минута Галин Иванов насочи рисков изстрел от отдалеченост, пращайки топката на сантиметри от напречната греда. Лудогорец отговори незабавно, откакто Хюсеин Кельовлуев чудесно предололя трима играчи на ЦСКА 1948 в наказателното поле и насочи изстрел, само че Даниел Наумов се намеси уверено, а при добавката младокът извърши нарушаване против вратаря на домакините и основният арбитър Волен Чинков отсъди фаул.

На почивката треньорът на ЦСКА 1948 Тодор Киселичков направи една смяна по състава си, включвайки в игра Михаил Минков на мястото на Сашо Александров.

Гостите стартираха нападателно втората част, само че в началните минути Даниел Наумов не бе заплашен. Домакините пробваха да отговорят с флангова офанзива отляво, само че центриране на Галин Иванов бе пресечено.

В 56-ата минута Даниел Наумов боксира уверено след остро центриране на Кирил Десподов от фаул.

Малко по-късно Георги Русев бе изведен в наказателното поле, където се забави и не нанесе незабавно изстрел, след което финтира противник и подаде топката към точката за осъществяване на дузпа, само че там нямаше негов съотборник.

В 67-ата минута Кирил Десподов проби чудесно отдясно и центрира по земя към дребния пеналт, където Владислав Найденов нанесе изстрел, само че младокът прати топката над вратата.

В 73-ата минута Ангел Бастунов се намеси уверено, избивайки в ъглов удар изстрел на Петър Георгиев от голлинията. Кирил Десподов центрира от корнера на близката греда, където Бранимир Костадинов продължи към далечната за Клаудиу Кешеру, който от близко осъществя.

Но четири минути по-късно домакините осъществиха трето попадение във вратата на Дамян Христов. Галин Иванов получи с тил към вратата, след което с превъзходен изстрел осъществя второто си попадение в мача.

Шест минути преди края на дуела основният арбитър Волен Чинков прекъсна дуела след разразилата се стихия над София. След към 5-минутно спиране играта бе възобновена, а в заклчюителните секунди на срещата имаше и токов удар на Националния стадион, а в непрогледния мрак реферът даде и последния съдийски сигнал.

Източник: fakti.bg