ЦСКА 1948 победи Бдин (Видин) с категоричното 4:0 в контролен

...

ЦСКА 1948 с категоричен успей в контрола

ЦСКА 1948 победи Бдин (Видин) с безапелационното 4:0 в надзорен дуел, изигран в Спортния комплекс в Правец, осведоми формалният уебсайт на „ алените.

Шанс за изява в приятелския мач получиха огромна част от състезателите, които по-често носят екипа на втория състав на „ армейците “. Тимът пък беше воден от наставника на дублиращия тим – Андрей Андреев.

В първите минути Бдин опита да отговори физиески на надалеч по-подготвения отбор на „ алените “, които в този мач носиха напълно бели екипи. В 5-ата минута след прекрасен удар на Валентин Йосков, ориентиран тъкмо под горната греда, вратарят Стайков мазета в корнер. В 17-ата минута някогашният футболист на ЦСКА Цветомир Тодоров изпрати подла топка от фаул към далечния ъгъл на вратаря Никола Виденов, кълбото тупна и се удари в страничния дирек, само че беше отсъдена засада при обстановката.

„ Армейците “ продължиха да разиграват и последователно да търсят междина в сгъстената защита на Бдин. Постепенно отборът от Трета лига понижи оборотите и съставът на Андрей Андреев се възползва от това. В 35-ата минута след отлична композиция по десния фланг Стивън Кирилов откри Мариян Димитров, който центрира меко към Валентин Йосков, а нападателят означи за 1:0.

Само две минути по-късно преднината беше удвоена. След центриране от фаул Йосков още веднъж беше най-съобразителен и още веднъж с глава прати топката в мрежата за 2:0. Малко преди почивката острието пропусна късмет да оформи хеттрика си след нов добър пас на Димитров. Нападателят овладя в наказателното поле, само че ударът му мина над горната греда.

ЦСКА стартира интензивно и втората част. Владимир Гогов опита шанса си отдалеко, а Михаил Минков след центриране от корнер прати топката над вратата с глава. В 54-ата минута последва и идентично състояние за Йосков, само че номер 98 на „ алените “ не беше прецизен.

Постепенно темпото на игра спадна, а в игра влязоха три от четирите запаси на „ армейците “ – Емануил Личев, Цветослав Поповчев и Кристиан Върбанов. На скамейката остана единствено вратарят Димитър Тодоров.

В 83-ата минута с компактен изстрел от границата на наказателното поле Стивън Кирилов вкара за 3:0, а в добавеното време с гол от много сериозна отдалеченост Костадин Илиев оформи крайното 4:0.

В събота (09.10) ЦСКА, този път воден от Николай Киров, излиза против Марек (Дупница) в нова инспекция от 10:00 ч. в Националната спортна академия.

Стартовите сформира на двата тима:

ЦСКА 1948: 12. Виденов, 5. Минков, 17. Златков, 44. К. Илиев, 56. Костов, 45. Димитров, 98. Йосков, 19. Пенев, 66. Кирилов, 64. Гогов, 22. Д. Илиев

Бдин (Видин): 1. Стайков, 5. Иванов, 9. Николов, 18. Стойков, 4. Цолов, 19. Ангелов, 8. Коцов, 10. Тодоров, 16. Захариев, 14. Соколов, 17. Асенов