ЦСКА 1948 надигра с 2:0 "Монтана" в дербито от 21-ия

...

Монтана загуби с 0:2 дербито с ЦСКА 1948

ЦСКА 1948 надигра с 2:0 "Монтана " в дербито от 21-ия кръг на Втора лига и дръпна с три точки на върха пред "Септември ", който обаче има две срещи по-малко. Ивайло Климентов откри резултата в 43-ата минута, а в 89-ата Гущеров вкара втори гол след тъкмо осъществяване на дузпа.
Първоначално Симеонов избави 11-метровия углавен удар, само че реферът Георги Николов подреди той да бъде пребит поради това, че вратарят на гостите бе излязъл напред преди осъществяването. За това свое деяние Симеонов получи и втори жълт картон, а Гущеров вкара на полевия футболист Владимир Айтов, защото гостите към този момент бяха направили трите смени.
В 45-ата минута и "Монтана " имаше късмет да вкара от дузпа, само че Тони Тасев шутира над вратата.
Иначе, изключително през втората част, ЦСКА 1948 пропиля куп положения, а един път и гредата избави гостите след изстрел на Васил Шопов.
В началото обаче "Монтана " бе по-добрият отбор и първото по-опасно състояние в 13-ата минута бе пред вратата на домакините. Цветков стреля от въздуха след недобро изчистване на алената защита, само че ударът му от 14-15 метра бе слаб и Наумов елементарно улови.
Пет минути по-късно Ивайло Тодоров позволи груба неточност, позволявайки на Атанас Илиев да излезе фронтално самичък против вратаря, само че нападателят на "Монтана " стреля в навън.
Постепенно домакините взеха самодейността и на собствен ред започнаха да нападат все по-опасно.
Първата голова опция за тях пристигна в 21-ата минута, когато Шопов изведе Даниел Младенов самичък против вратаря, само че Симеонов мазета в корнер шута на нападателя. Червените разиграха заучена композиция при осъществяване на ъгловия удар, която приключи с добър изстрел на Василев, който Симеонов улови.
В 38-ата минута домакините пропуснаха нова опция. Димо Атанасов реализира отличен пробив отляво и центрира към Гущеров. Таранът стреля с глава, само че Симеонов прояви добър инстикт и мазета в корнер.
По-настойчивата игра на алените към края на първата част даде резултат в 43-ата минута. Шопов събра трима противникови състезатели на дясното крило и все пак съумя да пробие и центрира към Ивайло Климентов. Халфът от своя страна надскочи Цонков и вкара след удар с глава за 1:0.
Само две минути по-късно "Монтана " пропиля златна опция да изравни. Тони Тасев преодоля Денислав Александров, който го задържа за фланелката и реферът отсъди дузпа. Потърпевшият обаче стреля над напречната греда.
Три минути след почивката ЦСКА 1948 пропусна отлична опция за втори гол. Шопов откри непокрития Климентов, само че халфът на алените не уцели топката в опит да стреля от 8-9 метра фронтално против вратата.
В 62-ата минута Шопов откри Гущеров с следващото си брилянтно далечно подаване, само че голмайсторът на алените стреля над вратата. Четири минути по-късно домакините пропиляха следващо състояние. Добра композиция в наказателното поле на гостите приключи с удар на Шопов в лявата греда след подаване по земя на Младенов.
В 85-ата Шоколаров изведе Даниел Младенов самичък против вратаря, нападателят си бутна дълго топката и се бутна в Симеонов, а съдията изненадващо уточни бялата точка и сподели жълт картон на стража. С осъществяването на дузпата се нагърби Гущеров, а Симеонов избави неговия удар. Реферът Георги Николов обаче подреди 11-метровия углавен удар да се пребие, защото вратарят на "Монтана " излезе с метър пред голлинията, а в същото време му сподели и втори жълт картон. Тъй като гостите бяха направили трите смени, на вратата застана Айтов, а при повторното осъществяване Гущеров въпреки всичко вкара за крайното 2:0.

ЦСКА 1948 - "Монтана " 2:0

1:0 Ивайло Климентов 43
2:0 Андон Гущеров 89 д.

ЦСКА 1948: 29. Наумов, 25. Ал. Александров, 21. Василев, 14. Тодоров, 30. Атанасов, 20. Сандански, 8. Климентов, 11. Д. Александров, 10. Шопов, 17. Младенов, 99. Гущеров
"Монтана ": 55. Симеонов, 2. Христов, 3. Михов, 24. Пр. Петров, 33. Цонков, 10. Айтов, 20. Д. Илиев, 8. Тасев, 9. Ат. Илиев, 16. Цветков, 23. С. Георгиев
Източник: bulnews.bg