ЦСКА 1948 и Локомотив София играят при в мач-реванш от

...

НА ЖИВО: ЦСКА 1948 1:2 Локомотив София, старт на втората част

ЦСКА 1948 и Локомотив София играят при в мач-реванш от полуфиналите на шампионата за Sesame Купа на България. Дейвид Малембана откри в деветата, а Селсо Рапосо удвои в 18-ата минута. Ивайло Чочев върна един гол в 29-ата минута, когато бе прецизен от дузпа. Срещата на стадион „ Витоша “ в Бистрица може да го наблюдавате в директно предаване по DIEMA SPORT , както и онлайн на платформата. „ Червените “ завоюваха първата среща на стадиона в квартал „ Надежда “ с 3:2 и са една крачка по-близо до финала.

И двата отбора влизат в срещата в неприятна форма. Домакините подредиха три мача без победа в шампионата, като в последния кръг отстъпиха с 0:1 на Славия вкъщи. " Железничарите " записаха четири следващи загуби, а през уикенда приключи наедно 1:1 против Арда на своя стадион.

Добрата вест за треньора на ЦСКА 1948 Тодор Янчев е, че Ивайло Чочев е изцяло възобновен от травмата си и ще може да стартира като титуляр. Готов за цялостен мач е и Бирсент Карагарен. С проблеми в състава на домакините са само Джонатан и Райън Бидунга.

Наставникът на гостите Станислав Генчев ще може да разчита на всичко най-хубаво в мача. Той няма проблеми с контузени и осъдени играчи. Собственикът на " железничарите " Иван Василев още един път удостовери, че се отдръпва след края на сезона, само че добави, че тимът ще получи награда при класиране за край.

Още преди е изтекла и първата минута домакините проведоха рискова офанзива, при която Радослав Кирилов се измъкна по десния фланг от Ивайло Найденов, влезе в наказателното поле и пусна пас по тревата към Педриньо на точката за дузпа, само че Алан Диас застана добре и го блокира.

Локомотив отговори в шестата минута, когато капитанът Красимир Милошев стреля тъкмо от отдалеченост, само че Даниел Наумов отрази изстрела. Топката обаче попадна в Найденов отляво в наказателното поле и той я даде за Карлос Франса, чийто удар бе блокиран.

Столичните „ железничари “ обаче изненадаха противника си и откриха резултата в деветата минута. Тогава Дейвид Малембана стреля съвършено от директен свободен удар от към 25 метра отдясно пред наказателното, топката се отби от лявата греда на Наумов и влетя във вратата му – 0:1. По този метод общият резултат беше подравнен 3:3.

В 17-ата минута Юлиан Ненов получи на границата на наказателното поле отдясно и незабавно стреля ниско и рисково по диагонала към далечния ъгъл на вратата, само че топката мина доста покрай дясната греда на Наумов.

Локо София нанесе втори тежък удар единствено минута по-късно. Антонио Вутов извърши корнер, играчите на домакините съумяха да изчистят топката отвън наказателното си поле. След това обаче Педриньо не съумя да взаимодейства със Сидклей Перейра и това разреши на Селсо Рапосо му открадне кълбото, след което влезе отдясно в пеналтерията и стреля, получи се рикошет в Елитон и това излъга вратаря Наумов, който се наложи да вади топката за повторно в мача – 0:2 и гостите към този момент имаха задатък в общия резултат от 4:3.

ЦСКА 1948 обаче съумя бързо да се върна в срещата, когато в 29-ата минута Ивайло Чочев бе прецизен от дузпа. Пет минути преди този момент Елитон засече с глава центрирана от свободен удар топка на границата на вратарското поле, след което тя „ облиза " ръката на Алан Диас и вратарят Бубакар Гайе я улови. Първоначално играта продължи и минута по-късно Октавио изведе Ради Кирилов отдясно в наказателното поле, само че вратарят на Локомотив излезе прозорливо и съумя да блокира удара на родния национал. Тогава играта беше спряна и съдията Георги Кабаков отиде самичък да изгледа обстановката с Елитон и Диас, след което уточни бялата точка, а Чочев осъществя безапелационно за 1:2 и общ резултат от 4:4.

В 31-ата минута „ алените “ имаха прекрасен късмет за изравнително попадение. Георги Русев получи отляво на наказателното поле, изчака Сидклей да се включи и му подаде, след което бразилецът шутира мощно в пеналтерията от към 18 метра, само че рисково покрай вратата на Гайе в навън.

До полувремето и двата тима заформиха борба в средата на терена, а играта беше спирана много постоянно поради нарушавания и жълтите картони се понатрупаха. В заключителните секунди на частта Наумов изрита топката право на пътя на Ненов, който напредна към наказателното поле и стреля, само че бе блокиран в корнер, което се оказа неверното решение, защото Франса бе напълно самичък в пеналтерията и можеше да получи подаване.

На почивката беше извършена по една смяна в двата състава. Бруно Франко влезе на мястото на Ивайло Найденов в състава на гостите, до момента в който Бирсент Карагарен размени Педриньо за домакините.