ЦСКА 0 : 0 ОФК Титоград 34′ Източник: Димитър Пенев

ЦСКА - Титоград 0:0, червените с куп грешки в отбрана

ЦСКА

0: 0

ОФК Титоград
 34′  Димитър Пенев следи с интерес срещата на стадион
Източник:

Димитър Пенев следи с интерес срещата на стадион "Българска войска "
32′
Менди Мамаду получава първия жълт картон в мача, откакто наруши разпоредбите против Греъм Кери.
30′
Гостите от Черна гора още веднъж пожелаха дузпа, като това се случи след тъкмо половин час футбол на " Армията ". Реферът Годиньо още веднъж остана безгласен, откакто не почете броженията за игра с ръка на Нуно Томаш в личното му наказателно поле.
28′
Поредица от досадни неточности в защитата на ЦСКА. Хубавото до този миг е, че неналичието на класа у противника пречи те да бъдат превърнати в скъпо попадение.
20′
ДЖАЛОВИЧ! Защитата на ЦСКА продължи да показва липса на синхрон. В 20-ата минута Пламен Гълъбов сбърка паса си към Томаш, което насмалко не докара до отличен късмет пред опитния стрелец Джалович. Футболистът с №99 падна някъде към дъгата, само че удар въпреки всичко беше насочен от Мамаду. Той обаче беше сбъднат и при съществуването на рикошет, като всичко приключи с корнер.
18′
Добра опция се откри пред родния представител в Лига Европа в 18-ата. Тиаго Родригес бе добре позициониран и пое избитата след центриране топка на границата на наказателното поле. Португалският плеймейкър обаче реши да стреля технично, поради което не откри горния десен ъгъл на вражеската селекция.
17′  Снимка 433171
Източник:
16′
РЕШИТЕЛНА НАМЕСА НА ЧЕРНИАУСКАС! Отбраната на ЦСКА проспа един извеждащ пас на Менди Мамаду към Джалович, като това насмалко можеше да се окаже съдбовно за " алените ". Опитният черногорски национал остана самичък против литовския пазач, само че Витуаутас беше с една концепция по-бърз от своя конкурент и съумя да почисти. Нападателят на гостите пък остана извънредно неудовлетворен от решението на основния арбитър, като искаше от него да отсъди дузпа поради последвалия конфликт сред него и вратаря на българския гранд.
11′
Сериозна блъсканица в защитата на Титоград беше записана в 11-ата минута, когато селекцията на Добри Митов пласира два доста остри корнера в полето на отбора от Черна гора. При тях късмет да приключи всичко с гол имаше Пламен Гълъбов, само че бранителят на ЦСКА не можа да увенчае своето завръщане на " Армията " след прекаран наем в Етър.
8′
Футболистите на Титоград изнесоха играта в малко по-предни позиции, само че до този миг не заплашват по никакъв метод Витаутас Черниаускас.
3′
СОУ!! Резултатът можеше да бъде открит още при идната офанзивна акция на " алените ". Али Соу употребява своята експедитивност и се оправи с централния защитник на противника Йован Николич. Последва и негов изстрел около плонжа на вратаря Саша Иванович, но постепенно търкалящата се към мрежа топка беше изчистена от притичал защитник на Титоград.
 Снимка 433169
Източник:
2′
ЦСКА отговори на упованията на своите почитатели и сътвори забавно състояние още във втората минута на мача. Евандро центрира от фаул, а Пламен Гълъбов скочи над всички. Изстрелът му с глава за жал обаче не тормози по някакъв метод стража на гостите.
1′
НАЧАЛО НА МАЧА!
 Снимка 433167
Източник:
Състав 30. Витаутас Черниаускас 26. Саша Иванович 2. Стойчо Атанасов 2. Марко Роганович 3. Жеферсон 4. Йован Николич 6. Рубен Пинто – капитан 6. Мирко Райчевич – капитан 8. Греъм Кери 8. Милош Банович 10. Евандро да Силва 11. Менди Мамаду 20. Тиаго Родригес 14. Иван Новович 21. Диего Фабрини 19. Радуле Живкович 22. Али Соу 21. Ажана-Чинеду 24. Нуно Томаш 81. Вожин Павлович 28. Пламен Гълъбов 99. Радомир Джалович Треньор Добри Митов Драголюб Джуретич Резерви 12. Густаво Бусато 1 Сергей Йоксимович 7. Денис Давидов 5. Амир Мазурович 9. Тони Уот 10. Огнйен Гашевич 11. Петър Занев 18. Маркоо Миличкович 15. Кристиян Малинов 22. Милош Брънович 16. Жанио Бикел 24. Заим Диванович 26. Валентин Антов 44. Слободан Перишич
Отборът на ЦСКА започва тазгодишното си присъединяване в европейските клубни шампионати. " Армейците " домакинстват на черногорския Титоград в дуел от първия прелиминарен кръг на Лига Европа. " Червените " ще търсят експресивен триумф пред своята аудитория, който да направи реваншът им след седмица в Черна гора надалеч по-спокоен.
 Диего Фабрини: ЦСКА има капацитет да влезе в групите на Лига Европа

" Знаем, че ще е мъчно "

Мнозина чакат с интерес първият формален дуел на " армейците " за акция 2019/20, защото столичният гранд направи солидна селекция през лятото. Тя включваше играчи като Тони Уот, Денис Давидов, Греъм Кери, Петър Занев, Диего Фабрини, Густаво Бусато и Вив Соломон-Отабор. Сред изявленията на новите пък се прокрадна главната мисъл, че ЦСКА разполага с нужната класа, с цел да стигне до груповата фаза на Лига Европа.
 Добромир Митов: Искаме още в София да решим изхода на конфликта с Титоград
Митов: Искаме още в София да решим изхода на конфликта с Титоград

" Треньорският щаб ще се събере след днешната подготовка и ще преценим каква ще е групата "

В последния миг капитанът на " алените " Николай Бодуров бе изваден от групата. Според треньорския щаб, бранителят не е на 100% подготвен за дуела. Наказан е и различен защитник - Божидар Чорбаджийски. Така в сърцето на защитата започват Пламен Гълъбов и Нуно Томаш.
анкета
Как ще приключи срещата от Лига Европа сред ЦСКА и Титоград?