Цистерна разля тонове масло в района на Сточна гара и

...
Цистерна разля тонове масло в района на Сточна гара и
Коментари Харесай

Продължава почистването на разлива на масло на Сточна гара в София

Цистерна разля тонове масло в региона на Сточна гара и бул. " Ген. Данаил Николаев " в София тази нощ. Движението в сектора беше съществено затруднено. Кметът на София Йорданка Фандъкова заяви, че ще сезира прокуратурата за случая, защото голям запас е употребен от общината за премахване на замърсяването.

След като няколко часа беше затворено придвижването по бул. " Данаил Николаев " и част от прилежащите улици, сега придвижването е умерено. Почистването продължава.Част от буслентата по бул. " Данаил Николаев " към момента е затворена.

Почистването ще продължи през целия ден, а тази вечер в 22 ч. ще се вкара краткотрайна организация на придвижването, с цел да бъдат измити улиците.

 Цистерна разля масло на Сточна гара в София Цистерна разля масло на Сточна гара в София
Цистерна разля тонове масло в региона на Сточна гара тази нощ. Движението в сектора е затруднено. Пътната настилка е опесъчена, само че към момента рискова. Ос...

Разливът на масло по пътната настилка в региона на Сточна гара е станал малко след среднощ. Мобилизирани са над 50 души, които незабавно са почнали култивиране на засегнатите места.
Красимир Димитров, шеф Дирекция " Аварийна помощ и предварителна защита " към Столичната община: Получихме сигнал към 2 часа през нощта за няколко пътнотранспортни катастрофи в региона на Сточна гара. Причината-разлято масло от товарен автомобил, който е разлял към 8 тона масло като е почнал от ул. " Резбарска ", бул. " Данаил Николаев ". Веднага въведохме ограничения с пътна полиция и пожарната, с цел да обезопасим мястото.
До сутринта тук-там придвижването по засегнатите улици и булеварди беше лимитирано. Преминаване на коли и коли на градския транпосрт се извършваше със съдействието на пътна полиция, а малко след 8 ч. беше пусната и последната затворена отсечка- платното на бул. " Данаил Николаев " в посока гара Подуене.

Йорданка Фандъкова, кмет на Столичната община: " Продължава обработката на трасето, апелирам водачите да бъдат деликатни. Работници от почистващите компании събират пясъка, само че тази обработка ще продължи през целия ден, с цел да бъде оптимално безвредно.
Водачът на цистерната е разпознат незабавно.

Йорданка Фандъкова, кмет на Столичната община: " Какво тъкмо се е случило ще открият органите на реда. Аз персонално ще сезирам прокуратурата, тъй като голям запас е употребен цялата тази нощ и ще продължим да използваме, с цел да възстановим напълно настилките. "
От Столичната община успокоиха, че няма заплаха от замърсяване, защото обработката и почистването на настилката е почнало навреме.

Източник: bnt.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР