Летни занимания за деца и младежи организира Обединеният детски комплекс в Търговище
Центърът за поддръжка за личностно развиване – Обединен детски комплекс (ЦПЛР-ОДК) в Търговище разгласи цялостната си стратегия за самодейност „ Лято с ОДК “. В интервала от 1 юли до 28 август т. година комплексът ще предложи многообразие от безвъзмездни занимания, обхващащи спорт, изкуства и кариерно насочване за деца и младежи на възраст от 4 до 18 години, оповестиха от управлението на институцията.
Организаторите прецизират, че всички планувани занимания са изцяло безвъзмездни за участниците. За групови визити е належащо авансово записване на посочените телефони на ръководителите на обособените школи и клубове.
Програмата включва занимания по художествена гимнастика, приложно, изобразително, музикално и танцово изкуство. Предвидени са и занятия по няколко типа спорт: баскетбол, спортна гимнастика, тенис на корт, спортна пукотевица, както и лечебна физкултура. И тази година по време на обичайна самодейност „ Лято с ОДК” ще има и работилница за специалности.
Инициативата има за цел да обезпечи пълноценно, потребно и безвредно осмисляне на свободното време на учениците по време на лятната почивка, като им даде опция да развият нови умения, да спортуват и да открият своите гении и бъдещи професионални ползи, означават от управлението и преподавателския екип.
Източник: bta.bg
КОМЕНТАРИ




