Центърът на Денвър Нъгетс Никола Йокич направи трипъл-дабъл от 32

...

Никола Йокич направи трипъл-дабъл и изведе Денвър до победа над Бостън в НБА

Центърът на Денвър Нъгетс Никола Йокич направи " трипъл-дабъл " от 32 точки, 12 битки и 11 асистенции при домакинската победа със 115:109 над Бостън Селтикс.

Двубоят в щата Колорадо се очакваше с голям интерес, защото опълчи първенеца Денвър на водача в Националната баскетболна асоциация Бостън, като мнозина експерти го дефинират като най-възможния конфликт във Финалите през юни.

Домакините имаха минимална преднина в хода на целия дуел, а по-малко от пет минути преди края задатъкът им доближи до 11 точки.

Бостън обаче направи ужасно завръщане след две поредни тройки на Джру Холидей, а Джейсън Тейтъм даже имаше опция да изведе отбора си напред в резултата при 111:109 в интерес на Денвър, само че пропусна изцяло непокрит при пукотевица от нула градуса от тройката.

Джамал Мъри добави още 19 точки за Денвър, а Аарън Гордън се отличи с 16 точки.

За Бостън над всички бе Джейлън Браун с 41 точки и 14 битки. Кристапс Порзингис вкара 24 точки и овладя 12 битки, а Тейтъм остана с 15 точки. Поражението е второ следващо за Селтикс, като отборът не бе допускал поредни загуби от началото на ноември.

С съдбоносен чадър в последната секунда на Антъни Едуардс Минесота Тимбъруулвс завоюва със 113:111 гостуването си на Индиана Пейсърс и резервира първата позиция в класирането в Западната конференция на НБА.

Едуардс се намеси, с цел да парира изстрела на Аарън Несмит, като скочи през Несмит и съотборника си Джейдън МакДаниелс и заби главата си в плексигласовото табло.

Не единствено поради проявата си в отбрана в края, само че и през целия мач Едуардс бе най-хубавият баскетболист на терена, като вкара 44 точки за Минесота. Той бе подкрепят от Руди Гобер, който направи " дабъл-дабъл " от 18 точки и 14 битки.

За Индиана най-резултатен бе Паскал Сиакам с 24 точки, а 23 добави Тайрийс Халибъртън.

Без контузения Александър Везенков Сакраменто Кингс стигна до домакинска победа със 131:129 над Сан Антонио Спърс.

" Кралете " имаха 20 точки задатък малко преди края на първото полувреме, само че във второто полувреме домакините позволиха доста съществено разпределяне и Сан Антонио освен стопи изоставането си, само че и поведе с осем точки в последната четвърт.

Все отново, водени от Домантас Сабонис, играчите на Сакраменто направиха нов поврат и стигнаха до успеха. Сабонис приключи с 31 точки и 17 битки и вкара победния панер седем секунди преди края. 33 точки добави Де`Аарън Фокс, а Малик Монк вкара 18 от пейката.

За отбора на Сан Антонио, който бе без звездата си Виктор Уембаняма, Девин Васил осъществя 30 точки, Малакай Бранъм прибави 23, а Зак Колинс и Келдън Джонсън вкараха по 22 точки