Цените на петрола се понижиха с повече от 1% в

...
Цените на петрола се понижиха с повече от 1% в
Коментари Харесай

Петролът поевтинява заради увеличението на запасите в САЩ и по-силния долар

Цените на петрола се намалиха с повече от 1% в ранната търговия в сряда, защото щатският $ се укрепи на фона на пазарните залози, че президентските избори в Съединени американски щати може завършат в интерес на републиканеца Доналд Тръмп, и данните, че запасите от необработен нефт в страната се покачиха повече от плануваното, написа.

Към 09:00 часа българско време сортът Брент поевтиня с 1,43 $, или 1,89%, до 74,10 $ за барел. Цената на американския лек необработен нефт WTI се намали с 1,33 $, или 1,85%, до 70,66 $ за барел.

„ Първоначалните признаци бяха удобни за републиканците и макар че е още рано, американските облигации и щатският $ се търгуват по-високо “, сподели Тони Сикамор, анализатор в IG Markets.
Източник: manager.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР