Цените на горивата бяха посочени не само като двигател на

...
Цените на горивата бяха посочени не само като двигател на
Коментари Харесай

Горивата продължават да поскъпват

Цените на горивата бяха посочени освен като мотор на инфлацията, само че и като фактор, с който търговците могат да обяснят повишаването на стоките и услугите. Заради това е значимо да се наблюдава обстановката на пазара на горива у нас.

Средните цени за месец март, по данни на Национална агенция за приходите, са били 1,36 евро за литър бензин и 1,49 евро за литър дизел. Месец по-късно – през април, междинните цени за месеца към този момент са се покачили на 1,47 евро за бензина и 1,76 евро за дизела, осведоми Нова тв.

Средна цена за май към момента няма, защото месецът не е изминал, само че последните данни демонстрират 1,50 евро за бензин и 1,75 евро за дизел.

Лошите вести от тържищата не стопират. След следващо напрежение сред Съединени американски щати и Иран, цената на петрола вид „ Брент “ се задържа към 105 $ за барел. Извън цената, по-лошият сюжет продължава да бъде блокадата на Ормузкия пролив.

 
Източник: skandal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР