Цените на двата основни сорта петрол в рамките на сутрешната

...
Цените на двата основни сорта петрол в рамките на сутрешната
Коментари Харесай

Цените на петрола се повишават след слабото понижение ден по-рано

Цените на двата съществени сорта нефт в границите на утринната търговия в сряда, 3 юли се покачват след слабото намаляване ден по-рано. Участниците на пазара правят оценка данните на Американския институт за нефт (API), съгласно които запасите от нефт в Съединени американски щати през предходната седмица са спаднали с 9,163 млн. барела. Днес по-късно се чака да бъдат оповестени формалните данни на министерство на енергетиката на страната.

Септемврийските фючърси за петрола вид Brent на лондонската борса ICE Futures се търгуват при цена от 86,69 $ за барел, което е нарастване с 0,45 $ (0,52 %) над равнището при затваряне на търговията ден по-рано. Във вторник договорите за този вид поевтиняха с 0,36 $ (0,4%) до 86,24 $ за барел – най-високото равнище от 30 април. Преди спада обаче цената на Brent съумя да стигне до 87,44 $ за барел.   

Фючърсите за август за петрола вид WTI на нюйоркската борса (NYMEX) се котират при цена от 83,2 $ за барел, повишавайки се с 0,39 $ (0,47 %). При затваряне на предходната търговия тези контракти се намалиха с 0,57 $ (0,7 %) до 82,81 $ за барел.

Участниците на пазара наблюдават и сезона на ураганите, който нормално е краткотраен фактор, който се отразява в цените, само че към този момент опасност във връзка с мощностите за рандеман в Мексиканския залив няма. Търговците правят оценка резултата от продажбата от министерство на енергетиката на Съединени американски щати на 1 млн. барела бензин от запаса на страната, с цел да бъдат намалени цените на бензина в страната преди празника на 4 юли, когато пътуванията се усилват.

 
Източник: econ.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР