Цената в сегмента Ден напред пада до 213.50 лева за

...
Цената в сегмента Ден напред пада до 213.50 лева за
Коментари Харесай

Бизнесът ще плаща по-евтин ток в неделя

Цената в сегмента " Ден напред " пада до 213.50 лв. за мегаватчас
Електроенергията за бизнеса ще бъде по-евтина в неделя, 16 ноември. Средната цена в сегмента " Ден напред " на Българската самостоятелна енергийна борса (БНЕБ) е 213.50 лв. за мегаватчас (без ДДС). Това демонстрират данните от търговията, завършила в събота следобяд.

Това съставлява спад от 5.68 % спрямо цената за днешния ден (15 ноември), когато търговията затвори при 226.36 лв. за мегаватчас, оповестиха от БГНЕС.

Данните от енергийната борса, представени и от Българска телеграфна агенция, демонстрират, че междинната цена на пиковата сила (от 09:00 до 20:00 часа) за неделя ще бъде 226.50 лв. за мегаватчас. При извънпиковата сила (през нощните часове и сутринта) цената е приблизително 200.49 лв. за мегаватчас.
Източник: dunavmost.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР