Цената на петрола може да падне под 40 долара за

...
Цената на петрола може да падне под 40 долара за
Коментари Харесай

Коронавирусът може да смъкне цените на петрола под 40 долара за барел

Цената на петрола може да падне под 40 $ за барел, предвижда в изявление за БНР пазарният анализатор Наим Аслам. По думите му това е следствие от ниското търсене на суровината поради епидемията от ковид.

Снощи представителите на Организацията на страните - експортьорки на нефт и техните сътрудници във формата ОПЕК+ не съумяха да реализират съглашение за понижаване на производството, откакто Русия отхвърли предлагането за свиване на добива с спомагателни 1,5 млн. барела дневно.

Според Аслам редица стопански системи ще изпаднат в техническа криза.

„ Ние предвиждаме цената да се движи към 40 $ за барел и даже по-ниско равнище. Всичко обаче зависи от представянето на стопанската система. Ако забележим възстановяване на данните, може да се стигне до връщане до равнище от 45-50 $ за барел, само че не повече “, сподели той.
Източник: manager.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР