Цената на Биткойн наскоро достигна $75,000 след бърз скок през

...
Цената на Биткойн наскоро достигна $75,000 след бърз скок през
Коментари Харесай

Победата на Тръмп създаде хиляди нови Биткойн милионери

Цената на Биткойн неотдавна доближи $75,000 след бърз скок през последните 24 часа, което докара до фрапантно нарастване на броя на BTC милионерите.

Този напредък може да се дължи на успеха на Доналд Тръмп в президентската конкуренция в Съединени американски щати.

Преди един месец единствено 121,061 BTC адреса притежаваха над $1 милион, само че до през днешния ден тази цифра е скочила до 132,842 – растеж от 11,487 адреса.

Според, сега 121,126 портфейла имат сред $1 и $9.99 милиона, а 11,716 надвишават границата от $10 милиона. Това е незабравим скок по отношение на записаните преди месец 10,434 адреса с над $10 милиона. Този растеж се дължи основно на ценовия подтик на Биткойн през миналия месец, когато криптовалутата доближи дъно от към $63,500 и се изкачи до нов исторически връх.

Макар че част от това нарастване на броя на адресите на милионерите може да подсказва, че крипто китовете се изтеглят, 30-дневното нарастване на милионерите – 9.73%, свидетелства за възходящото доверие на вложителите.

Важно е да се означи, че един BTC адрес не съставлява безусловно физическо лице. Aдресът може да принадлежи на едно лице или на голям брой вложители, които сплотяват средства.

Възходът на Биткойн може да бъде отчасти подхранван от завръщането на Тръмп, защото той се възприема като подкрепящ криптовалутите, за разлика от Камала Харис. Тази смяна би могла да ускори оптимизма измежду крипто вложителите, изключително откакто в играта вземат участие и про-BTC фигури като Робърт Ф. Кенеди-младши и Илон Мъск.

Източник: cryptodnes.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР