Цървена звезда шокира Ливърпул като го победи с 2:0 пред

...

Звезда шокира Ливърпул в Белград

Цървена звезда шокира Ливърпул като го победи с 2:0 пред препълнените трибуни на Мала Маракана в четвъртия мач от Група С на Шампионската лига. Нападателят Милан Павков и вратарят Милан Борян бяха огромните герои за сръбския гранд. Павков вкара и двата гола в 22-ата и 29-ата минути, а някогашният пазач на Лудогорец със серия блестящи спасявания безусловно отчая мърсисайдци. Така белградчани си върнаха тъпкано за унижението на Анфилд преди две седмици, когато бяха разрушени с 4:0.
Отборите на Наполи и Пари Сен Жермен врътнаха нов хикс между тях в Шампионската лига. Срещата край Неаполитанския залив приключи 1:1, като в предния кръг футболистите на Карло Анчелоти и Томас Тухел направиха 2:2 в Париж. Тази вечер попаденията пристигнаха след точни изстрели на Хуан Бернат, който вкара в края на първото полувреме, и Лоренцо Инсиние, който матира Джанлуиджи Буфон от дузпа в 63-ата минута.
Равенството прави обстановката в Групата на гибелта още по-заплетена. Всеки един от четирите отбора има шансове да продължи да напред, което подсигурява страхотни конфликти в оставащите два тура преди осминафиналите.