Цървена звезда победи с 83:74 (17:23, 25:18, 25:14, 16:19) Виртус

...

Цървена звезда не се даде на Виртус Болоня

Цървена звезда победи с 83:74 (17:23, 25:18, 25:14, 16:19) Виртус Болоня като хазаин в мач от 11-ия кръг на Евролигата. Успехът е пети за сръбския гранд, който има и 6 загуби в сметката си. Италианците пък са с баланс 4-7.

Срещата в Белград стартира зле а домакините, които след 10 минути игра изоставаха с 8 точки от противника си. До почивката обаче сръбският отбор навакса пасива си и даже се отдръпна с точка преднина на почивката. След нея превъзходството на " звездашите " продължи и преди заключителната четвърт преднината на Цървена звезда към този момент беше 12 точки. В последните минути на срещата двата тима се надлъгваха, само че борбата завоюваха домакините.

За Цървена звезда 20 точки вкара Огнен Добрич, а Лука Вилдоза се разписа с 16.

Мам Джайте вкара 15 точки за Виртус Болоня.

Снимка: twitter.com/kkcrvenazvezda

Гледай баскетбол на MAX с най-вълнуващите дуели от Евролига, Еврокупа и Национална баскетболна лига на България, онлайн, единствено в ефира на MAX Sport.