Цървена звезда победи с 2:0 Спарта (Прага) в първата среща

...

Звезда се наложи над интернационалния Спарта

Цървена звезда победи с 2:0 Спарта (Прага) в първата среща сред двата отбора от третия прелиминарен кръг на Лига Европа.

Сръбският гранд взе добра турнирна преднина в семейството си на " Мала Маракана " в Белград и може да се усеща като любимец преди реванша.

Домакините поведоха в дуела в 13-ата минута, когато безусловно разсякоха отбраната на противника със заучена композиция от фаул. Канга Гуелор подаде извеждащ пас за Ричмънд Боаки, който самичък против вратаря не сгреши за 1:0.

През второто полувреме " звездашите " забиха и второ попадение. То падна в 65-ата минута, а негов създател бе Канга Гуелор. Той пое една топка пред наказателното поле и с техничен удар означи за 2:0.