Цървена звезда победи Партизан с 1:0 в дербито от 30-ия

...

Звезда взе дербито и вече се взира в титлата на Сърбия

Цървена звезда победи Партизан с 1:0 в дербито от 30-ия кръг на шампионата на Сърбия. Така футболистите на Деян Станкович са все по-близо до четвърта поредна шампионска купа и рекордна 32-а купа в историята си.

Единственото попадение в мача бе дело на Мирко Иванич. Черногорският полузащитник бе прецизен в 52-ата минута на срещата.

Осем кръга преди края на сезона Цървена звезда има 86 точки от 30 мача, с 12 повече от втория Партизан Белград.

Капитанът на звездашите Милан Борян бе извънредно благополучен от триумфа в 164-то дерби на Белград. Бившият вратар на Лудогорец съобщи: "Мисля, че изиграхме страховит мач. Първото полувреме беше малко по-трудно, а във втората част на играта показахме темперамент и огромно предпочитание. В този мач се бихме като лъвове.

Нашата цел е да реализираме дубъл през този сезон и ще се борим самоуверено, с цел да реализираме задачата ".