Царско село завърши 1:1 при гостуването на Хебър в Пазарджик.

...

Царско село и Хебър не се победиха в контрола

Царско село приключи 1:1 при гостуването на Хебър в Пазарджик. Двата тима направиха добра контрола при отлични атмосферни условия. Домакините първи вкараха гол в 68-ата минута посредством Живко Петков, само че " царете " изравниха 6 минути по-късно посредством Димитър Костадинов.

Първото полувреме бе равностойно и нямаше доста голови положения. В 10-ата минута Андерсон и Живко Хаджиев се сдърпаха край тъчлинията и реферът сподели по един червен картон и за двамата. Любослав Пенев взе решение несъмнено време Царско село да играе с 10 индивида, а домакините незабавно вкараха нов състезател. След 10 минути игра 10 против 11 в игра се появи Християн Чипев на мястото на отстранения Андерсон.

Домакините направиха добра офанзива в 27-ата минута, топката попадна у Октай Хамдиев, само че бранителите на Царско село се оправиха и съумяха да се провеждат, с цел да блокират офанзивата на Хебър.

В 36-ата минута Царско село реализира доста добра контраофанзива, Димитър Костадинов напредна по дясното крило и реализира положително центриране в наказателното поле, само че Християн Чипев игра с ръка при поемането на топката.

В 40-ата минута нова добра офанзива на " царете ". Дилан Мертенс изведе Ивайло Марков по левия фланг, който подаде добре към Чипев, който центрира, само че в последния миг топката се лизна в крайник на бранител и излезе в корнер.

Само две минути по-късно Царско село направи още една добра офанзива. Панайотис Лука се пребори за топката малко след центъра и направи близо 30-метров рейд, подаде към Димитър Костадинов, само че той не съумя да насочи добър удар.

През второто полувреме Царско село стартира да постанова по-сериозен териториален напън и в първите 15 минути притисна противника, извърши няколко статични положения към наказателното поле, само че до гол не се стигна.

В 65-ата минута Димитър Костадинов направи добър пробив отляво, само че центрирането му бе блокирано от бранител на домакините.

Домакините от Хебър вкараха гол в 68-ата минута. След центриране от директен свободен удар, Евгени Игнатов съумя да насочи топката към вратата, тя се удари в напречната греда, върна се в терена и Живко Петков я бутна в мрежата.

В 74-ата минута Мартин Кавдански направи доста прекрасен самостоятелен пробив, откакто пое топката в своята половина и направи съвсем 30-метров рейд преди да подаде към Димитър Костадинов, който съумя да изравни резултата.

10 минути преди края Дилян Георгиев направи положително центриране, само че нападателите на " царете " не съумяха да засекат топката в мрежата на противника.

ХЕБЪР - ЦАРСКО СЕЛО 1:1

1:0 Живко Петков 68, 1:1 Димитър Костадинов 74

ЦАРСКО СЕЛО: Джони Пласид (46 - Михаил Иванов), Христо Попадийн, Луис Педро (46 - Мартин Кавдански), Иван Бандаловски (66 - Емануил Манев), Ивайло Марков (46 - Дилян Георгиев), Лъчезар Балтанов, Ренато Зико (66 - Ален Стеванович), Димитър Костадинов, Андерсон (20 - Християн Чипев), Дилан Мертенс, Панайотис Лука (46 - Стефан Христов)