Царско село победи Спортист Своге с 3:0 в контролна среща,

...

Царско село срази Спортист Своге в Благоевград

Царско село победи Спортист Своге с 3:0 в контролна среща, която мина при непрестанен снеговалеж край Благоевград. Лошото време в допълнение затрудни двата тима, само че все пак не липсваха положителни голови обстановки.

В 15-ата минута софиянци откриха резултата. След добра многоходова композиция, топката мина през Димитър Костадинов и Стефан Христов, който изведе Андерсон самичък против вратаря и бразилецът не сбърка за 1:0. Две минути след гола Михаил Иванов се прояви в добра светлина на вратата на Царско село. Той поредно мазета два следващи удара на противника.

В 22-ата минута резултатът стана 2:0. Ивайло Марков центрира в наказателното поле и Димитър Костадинов засече топката в мрежата на Дан Королев. В 30-ата минута втородивизионният отбор имаше късмет да означи, само че Михаил Иванов избави добър удар на Борислав Стойчев.

До почивката се отвориха още две голови положения за "царете ". Първо Антонио Георгиев стреля рисково, само че топката се отби от гредата. Малко по-късно Дилан Мертенс също пропусна от преференциална позиция.

След почивката и двата тима направиха много смени.

В 71-ата минута Християн Чипев оформи крайното 3:0. Той се възползва от избита от аварийния пазач на противника Васил Вълчев топка и с добавка я вкара в мрежата.
function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `