Царско село победи Ботев Враца с класическото 3:0 в мач

...

Царско село удължи агонията на Ботев Враца

Царско село победи Ботев Враца с класическото 3:0 в мач от 19-ия кръг на efbet Лига. Това е осмо следващо проваляне на врачани в шампионата. В 12-ата минута Андерсон Кордейро откри резултата, а Панайотис Лука удвои от дузпа в 24-ата минута. Домакините останаха с 10 души на терена, откакто в границите на под 10 минути Илия Миланов си проработи два жълти картона и врачани останаха с човек по-малко в 57-ата минута на дуела. В 73-ата минута Костадинов направи резултата типичен в интерес на гостуващия отбор, с което беше завършен и крайният резултат. След този триумф момчетата на Любослав Пенев изпревариха Левски и заемат 8-ото място с 21 точки, само че и мач повече по отношение на "сините ", а Ботев е на 13-ата позиция с 15.

Гостите от София започва интензивно мача и още в 3-ата минута Андерсон Кордейро се оказа на голова позиция, само че не сполучи да засече добре топката към вратата на Костов. Две минути по-късно Балтанов центрира добре в наказателното поле след осъществяване на директен свободен удар, само че защитата на врачани се оправиха.