Царско село отново вкара 3 гола на Ботев Враца само

...

Тони Здравков дебютира неофициално с победа над бившия си клуб

Царско село още веднъж вкара 3 гола на Ботев Враца единствено няколко седмици след триумфа в състезание с 3:0. Този път „ царете “ завоюваха с 3:1 инспекцията сред двата отбора, която се игра на „ Арена Царско село “. Това бе дебют за новия старши треньор на Царско село Тони Здравков, който завоюва против някогашния си отбор.

Стефан Христов означи първия гол от дузпа, а Карим Роси и Емануил Манев означиха идващите две попадения във вратата на гостите. Валери Домовчийски изпусна дузпа при започване на второто полувреме, а почетното попадение в срещата осъществя Петър Атанасов от директен свободен удар.

Мачът стартира двуостро и още в 6-ата минута тимът на Царско село имаше опция да означи гол. След центриране отдясно, Андерсон игра с глава, само че Красимир Костов съумя да избави. Само 60 секунди по-късно гостите сътвориха чиста голова обстановка. Даниел Генов бе изведен зад отбраната, преодоля Джони Пласид, само че от дребен ъгъл стреля в левия дирек на вратата. Аласана Н`Диайе опита да направи добавка, само че изпрати топката в навън.

В 21-ата минута Стефан Христов бе съборен в наказателното поле и самичък осъществя отсъдената от съдията дузпа за 1:0.

Само след 2 минути игра Даниел Генов бе изведен на стрелкова позиция, само че шутира в навън.

В 24-ата минута Димитър Костадинов центрира добре в наказателното поле, Карим Роси овладя топката и съумя да я вкара в мрежата за 2:0.

В 30-ата минута Лъчезар Балтанов изведе Карим Роси, само че нападателят пропусна. След няколко минути още веднъж Роси имаше добра опция, само че Краси Костов избави.

В 55-ата минута Ивайло Марков извърши нарушавания против Том в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Валери Домовчийски застана зад бялата точка, само че изпрати топката в навън.

В 60-ата минута Емануил Манев стреля рисково, само че Митов мазета в корнер. След осъществяването Антонио Георгиев игра с глава, само че изпрати топката право в ръцете на Христо Митов. Последва още една добра офанзива за Царко село, при която Мертенс стреля от границата на наказателното поле, само че Митов още веднъж мазета.

20 минути преди края на срещата Царско село вкара и трети гол. Негов създател бе Емануил Манев, който откри добре топката и я изпрати в противоположния на вратаря ъгъл.

В 75-ата минута Царско село направи доста добра контраофанзива. Хари Денков направи 30-метров рейд, подаде на Емануил Манев, който стреля от границата на наказателното поле, само че Дамян Дамянов съумя майсторски да избави.

Гостите от Враца върнаха едно попадение в 79-ата минута. Петър Атанасов извърши майсторки директен свободен удар и вкара за 3:1.