Жечо Станков: НАП познава най-добре работата на рафинерията, затова Спецов е назначен за особен управител
Той акцентира, че България е приела такова законодателство, което разрешава даването на дерогацията. С него са осведомени и нашите американски и английски сътрудници. „ Нямам безпокойствие, че тези дерогации ще бъдат удължавани в вероятност, в случай че естествено това се постанова “, добави министър Станков.
Според него е извънредно значимо страната да извърши своя ангажимент, който е обвързван с блокиране на средства от посочените четири компании към компанията майка.
„ Кой по-добре познава метода на разплащане и работа на рафинерията от Национална агенция за приходите. Това, че нейният доскорошен шеф Румен Спецов поема руля, ще следи и ще е виновното лице пред нашите сътрудници във Англия и Съединени американски щати, е спомагателна гаранция за тях, че всичко ще бъде изпълнявано по метода, по който сме го дали обещание “, сподели още министър Станков.




