Иво Сиромахов: ВСС и сюжетът Стоян Мавродиев са тестовете за правителството
Трябва да следим деликатно какво ще стане с Висш съдебен съвет и сюжетът " Стоян Мавродиев ".
Това съобщи пред БНР Иво Сиромахов - някогашен сценарист на " Шоуто на Слави ", журналист и публицист.
На 17 октомври се избира Висш съдебен съвет и от това какви хора ще бъдат препоръчани и определени ще разберем дали в действителност има съществени планове за смяна или всичко е единствено прахуляк в очите, акцентира той.
Другото, което съгласно него би трябвало да следим, е сюжетът " Стоян Мавродиев ":
" Внимателно би трябвало да следим какво ще се случи с него. От тук може да има 2 вероятни развития - нищо да не стане или този човек да се разприказва, от което може да излязат доста забавни неща за това по какъв начин е била разграбвана страната през Банката за развиване и по какъв начин са отпускани заеми - на кого и против какво ".
По думите му това е тест за новата власт - какво ще произлезе от историята със Стоян Мавродиев.
" Той знае доста неща. Той е вътре в съвсем всички схеми, които са минавали през тази банка. Би могъл да каже доста забавни неща, въпросът е има ли кой да го чуе и желае ли някой да го чуе ".
Радев евентуално знае какво би трябвало да прави, в случай че не знае - тежко ни, разяснява Иво Сиромахов в предаването " Политически НЕкоректно ":
" Пред политика, застанал за първи път на власт, има 2 пътя. Единият е да вършиш вярното с ясното схващане, че ще загубиш част от гласоподавателите си. Другият вид е да продължиш популистката линия и да загробиш страната посредством разпределяне на служби, пари, посредством генериране на недостиг. Много зависи оттук насетне Радев по кой път ще поведе партията и ръководството на страната. Ако тръгне да се харесва на гласоподавателите си и на клакьорите, ще получим същото, каквото получавахме през последните 17 години ".
Ако сменят едни крадци с други крадци - дните им са преброени
Според него оферти от ПБ бюджет е единственият вероятен сега:
" Касичката е изтръскана. Държавата не е източена от април до в този момент, тя е източвана през последните 17 години. Лошото е, че този недостиг е бил крит от хората от всяко държавно управление през тези години. Лошото завещание е реалност. Злото е сторено. Крадено е безобразно в продължение на доста години ".
По думите му в случай че това държавно управление направи съществени стъпки в посока да се спрат кражбите, това ще значи, че те са на прав път и хората ще ги поддържат и ще им имат вяра. Ако просто сменят едни крадци с други крадци, дните им са преброени, уточни Сиромахов.
Важно е да се направи проверка, счита той. Според него би трябвало да се каже обществено на хората кои са крадците и какви са схемите. По думите му има болшинство, с което да се пребори това, стига да има предпочитание.
" Продължаваме да гледаме на властта като опция за кяр. Ние не виждаме във властта опция за решение на проблемите на хората. Ако този модел в главите си не го пречупим, няма да можем да чакаме нищо положително ".
Според него там, където има митинги, значи, че обществото е крепко, че има будни жители и гражданска сила:
" Много значимо е да има разговор. Ако този разговор съществува, тогава гражданската сила ще бъде впрегната да работи в интерес на обществото. Ако не - митингите могат сполучливо да смъкват държавни управления ".
Не знам кой раздава порциите, само че консуматорите са си на място
Реалната власт в България не е в Народното събрание и държавното управление, а е в общинските центрове, акцентира още Иво Сиромахов.
" Не знам кой раздава порциите, само че консуматорите са си на място - кметовете са си там, общинските препоръки са си там. Не мога да кажа, че се е сменила властта дотогава, до момента в който в по-големите и по-малките общини ръководят 90% хора на ГЕРБ и ДПС-НН ".
Пеевски забавно обръща палачинката, счита публицистът, като не предвижда дали това ще му донесе дивиденти. Според него обаче " Новото начало " губи известност напоследък.
" Онези механизми, които му бяха подчинени, допускам, че не престават да са му подчинени. Имам поради неговите лостове в службите, в прокуратурата, посредством които той би могъл да въздейства по избран метод върху процесите ".
По думите му Движение за права и свободи и ГЕРБ са вид корпорации. Вероятно има някакви корпоративни дрязги, счита той и изясни:
" Някой е изискал някое парче баница повече, другият не желае да му го даде. Обикновено разделите в този вид партии стават по такива аргументи ".
" Не знам дали тази партия съществува към момента ", сподели някогашният сценарист за партията на Слави Трифонов и подсети, че гласоподавателите са отказали да ги поддържат. А повода съгласно него са лъжите.
" Някак си се самоизчегъртаха ", посочи той.
По думите му българският гласоподавател доста тъкмо преценя, въпреки и със забавяне, кои са лъжците в политиката и ги санкционира. Лъжците не могат да виреят дълго време, безапелационен бе публицистът.
" Същото нещо се случва през годините с всяка партия - по какъв начин не си научават урока - не може да лъжеш гласоподавателите си. Всяка неистина, която изречеш пред гласоподавателите си, след това се трансформира в камък против теб ".
Българската политика - аматьорска работа
" Българската политика може да се опише в няколко фрази, които ще са много тъжни. Тя продължава да е аматьорска работа ", изрече мнението си Иво Сиромахов. Той е уверен, че политиката е просвета, която би трябвало да се учи в университетите:
" Това са хора, които цялостен живот учат и работят политика. Само у нас в България ние считаме, че можем да хванем всеки човек от улицата и да му кажем " Сядай и пиши закони ". Само в България имаме визията, че всеки може да бъде политик. Ние сме предпоставили, че политиката е занятие - както у дома стоиш пред тв приемника и нещо си мърмориш, същото нещо можеш да го правиш и в Народното събрание, само че против огромна заплата ".
Новият полъх на просветителната ни система - всичко да е елементарно. Голяма неточност!
" Българската литература в резюме " е ирония на българската просветителна система, сподели Иво Сиромахов по отношение на новата си режисура.
" Сега новият полъх е, че всичко би трябвало да е занимателно, радостно, не би трябвало да има старания. Това е надълбоко неправилно, тъй като всички достижения в човешкия живот се дължат на старания ", безапелационен бе той и акцентира, че от просветителната система излизат от ден на ден необразовани хора, тъй като философията е сбъркана. А жертвата са децата, добави писателят.
" Има хора, които пишат образователните стратегии. Те са доста надалеч от действителността. Те задават неуместни неща. Това отблъсква всяко обикновено дете от желанието да учи, от любознателността. Много са тежки проблемите. Няма воля да бъдат решени, тъй като на никой не му се занимава. Там от години върви инерция нищо да не се пипа, нищо да не се трансформира ", изрече мнението си той.
Според него родителите нямат място в просветителния развой:
" Не може образователният проект да се прави в някакви вайбър групи на разчувствани майки. Не може те да дават ум какво би трябвало и какво не би трябвало да се учи. Образованието е доста фина и характерна материя, доста малко хора в действителност схващат от него, тъй че в действителност да има изгода от измененията ".
Какви хора желаеме да подготвим за бъдещето - на този въпрос би трябвало да си отговорим съгласно Сиромахов.
Религия в учебно заведение: Няма неприятно!
Той разяснява и обновения диалог за въвеждането на религията в учебно заведение.
Говори се на парче, счита публицистът. По думите му има безкрайни импровизации на гърба на децата, без да има тактика. Това основава чувството за безпорядък и то е безпорядък, тъй като не се прави с ясна цел, а с цел да имитираме активност, изясни той.
Според него вярата и християнските полезности са нещо доста хубаво и в тях има бездънен смисъл.
" Няма неприятно да се учи в учебно заведение. Големият въпрос е по какъв начин ще се учи, кой ще преподава, по какъв начин ще бъдат готови тези хора и дали те в действителност ще могат да се оправят със задачата ".
Това съобщи пред БНР Иво Сиромахов - някогашен сценарист на " Шоуто на Слави ", журналист и публицист.
На 17 октомври се избира Висш съдебен съвет и от това какви хора ще бъдат препоръчани и определени ще разберем дали в действителност има съществени планове за смяна или всичко е единствено прахуляк в очите, акцентира той.
Другото, което съгласно него би трябвало да следим, е сюжетът " Стоян Мавродиев ":
" Внимателно би трябвало да следим какво ще се случи с него. От тук може да има 2 вероятни развития - нищо да не стане или този човек да се разприказва, от което може да излязат доста забавни неща за това по какъв начин е била разграбвана страната през Банката за развиване и по какъв начин са отпускани заеми - на кого и против какво ".
По думите му това е тест за новата власт - какво ще произлезе от историята със Стоян Мавродиев.
" Той знае доста неща. Той е вътре в съвсем всички схеми, които са минавали през тази банка. Би могъл да каже доста забавни неща, въпросът е има ли кой да го чуе и желае ли някой да го чуе ".
Радев евентуално знае какво би трябвало да прави, в случай че не знае - тежко ни, разяснява Иво Сиромахов в предаването " Политически НЕкоректно ":
" Пред политика, застанал за първи път на власт, има 2 пътя. Единият е да вършиш вярното с ясното схващане, че ще загубиш част от гласоподавателите си. Другият вид е да продължиш популистката линия и да загробиш страната посредством разпределяне на служби, пари, посредством генериране на недостиг. Много зависи оттук насетне Радев по кой път ще поведе партията и ръководството на страната. Ако тръгне да се харесва на гласоподавателите си и на клакьорите, ще получим същото, каквото получавахме през последните 17 години ".
Ако сменят едни крадци с други крадци - дните им са преброени
Според него оферти от ПБ бюджет е единственият вероятен сега:
" Касичката е изтръскана. Държавата не е източена от април до в този момент, тя е източвана през последните 17 години. Лошото е, че този недостиг е бил крит от хората от всяко държавно управление през тези години. Лошото завещание е реалност. Злото е сторено. Крадено е безобразно в продължение на доста години ".
По думите му в случай че това държавно управление направи съществени стъпки в посока да се спрат кражбите, това ще значи, че те са на прав път и хората ще ги поддържат и ще им имат вяра. Ако просто сменят едни крадци с други крадци, дните им са преброени, уточни Сиромахов.
Важно е да се направи проверка, счита той. Според него би трябвало да се каже обществено на хората кои са крадците и какви са схемите. По думите му има болшинство, с което да се пребори това, стига да има предпочитание.
" Продължаваме да гледаме на властта като опция за кяр. Ние не виждаме във властта опция за решение на проблемите на хората. Ако този модел в главите си не го пречупим, няма да можем да чакаме нищо положително ".
Според него там, където има митинги, значи, че обществото е крепко, че има будни жители и гражданска сила:
" Много значимо е да има разговор. Ако този разговор съществува, тогава гражданската сила ще бъде впрегната да работи в интерес на обществото. Ако не - митингите могат сполучливо да смъкват държавни управления ".
Не знам кой раздава порциите, само че консуматорите са си на място
Реалната власт в България не е в Народното събрание и държавното управление, а е в общинските центрове, акцентира още Иво Сиромахов.
" Не знам кой раздава порциите, само че консуматорите са си на място - кметовете са си там, общинските препоръки са си там. Не мога да кажа, че се е сменила властта дотогава, до момента в който в по-големите и по-малките общини ръководят 90% хора на ГЕРБ и ДПС-НН ".
Пеевски забавно обръща палачинката, счита публицистът, като не предвижда дали това ще му донесе дивиденти. Според него обаче " Новото начало " губи известност напоследък.
" Онези механизми, които му бяха подчинени, допускам, че не престават да са му подчинени. Имам поради неговите лостове в службите, в прокуратурата, посредством които той би могъл да въздейства по избран метод върху процесите ".
По думите му Движение за права и свободи и ГЕРБ са вид корпорации. Вероятно има някакви корпоративни дрязги, счита той и изясни:
" Някой е изискал някое парче баница повече, другият не желае да му го даде. Обикновено разделите в този вид партии стават по такива аргументи ".
" Не знам дали тази партия съществува към момента ", сподели някогашният сценарист за партията на Слави Трифонов и подсети, че гласоподавателите са отказали да ги поддържат. А повода съгласно него са лъжите.
" Някак си се самоизчегъртаха ", посочи той.
По думите му българският гласоподавател доста тъкмо преценя, въпреки и със забавяне, кои са лъжците в политиката и ги санкционира. Лъжците не могат да виреят дълго време, безапелационен бе публицистът.
" Същото нещо се случва през годините с всяка партия - по какъв начин не си научават урока - не може да лъжеш гласоподавателите си. Всяка неистина, която изречеш пред гласоподавателите си, след това се трансформира в камък против теб ".
Българската политика - аматьорска работа
" Българската политика може да се опише в няколко фрази, които ще са много тъжни. Тя продължава да е аматьорска работа ", изрече мнението си Иво Сиромахов. Той е уверен, че политиката е просвета, която би трябвало да се учи в университетите:
" Това са хора, които цялостен живот учат и работят политика. Само у нас в България ние считаме, че можем да хванем всеки човек от улицата и да му кажем " Сядай и пиши закони ". Само в България имаме визията, че всеки може да бъде политик. Ние сме предпоставили, че политиката е занятие - както у дома стоиш пред тв приемника и нещо си мърмориш, същото нещо можеш да го правиш и в Народното събрание, само че против огромна заплата ".
Новият полъх на просветителната ни система - всичко да е елементарно. Голяма неточност!
" Българската литература в резюме " е ирония на българската просветителна система, сподели Иво Сиромахов по отношение на новата си режисура.
" Сега новият полъх е, че всичко би трябвало да е занимателно, радостно, не би трябвало да има старания. Това е надълбоко неправилно, тъй като всички достижения в човешкия живот се дължат на старания ", безапелационен бе той и акцентира, че от просветителната система излизат от ден на ден необразовани хора, тъй като философията е сбъркана. А жертвата са децата, добави писателят.
" Има хора, които пишат образователните стратегии. Те са доста надалеч от действителността. Те задават неуместни неща. Това отблъсква всяко обикновено дете от желанието да учи, от любознателността. Много са тежки проблемите. Няма воля да бъдат решени, тъй като на никой не му се занимава. Там от години върви инерция нищо да не се пипа, нищо да не се трансформира ", изрече мнението си той.
Според него родителите нямат място в просветителния развой:
" Не може образователният проект да се прави в някакви вайбър групи на разчувствани майки. Не може те да дават ум какво би трябвало и какво не би трябвало да се учи. Образованието е доста фина и характерна материя, доста малко хора в действителност схващат от него, тъй че в действителност да има изгода от измененията ".
Какви хора желаеме да подготвим за бъдещето - на този въпрос би трябвало да си отговорим съгласно Сиромахов.
Религия в учебно заведение: Няма неприятно!
Той разяснява и обновения диалог за въвеждането на религията в учебно заведение.
Говори се на парче, счита публицистът. По думите му има безкрайни импровизации на гърба на децата, без да има тактика. Това основава чувството за безпорядък и то е безпорядък, тъй като не се прави с ясна цел, а с цел да имитираме активност, изясни той.
Според него вярата и християнските полезности са нещо доста хубаво и в тях има бездънен смисъл.
" Няма неприятно да се учи в учебно заведение. Големият въпрос е по какъв начин ще се учи, кой ще преподава, по какъв начин ще бъдат готови тези хора и дали те в действителност ще могат да се оправят със задачата ".
Източник: inews.bg
КОМЕНТАРИ




