Трябва да се строят лифтове и то не само в

...
Трябва да се строят лифтове и то не само в
Коментари Харесай

Ангелкова се обяви за нови лифтове не само в Банско

Трябва да се строят лифтове и то освен в Пирин, съобщи министърът на туризма Николина Ангелкова в предаването " Седмицата " по Дарик радио.

" Министерството постоянно е било за построяването на лифтове, изключително втори подобен в Банско. Винаги сме подкрепяли развиването на зимния и планинския туризъм и то целогодишно. За задачата би трябвало да има лифтове и в Боровец, Пампорово, Витоша ", добави Ангелкова. Тя счита, че тези уреди са най-екологичния метод за постигане до планините, само че би трябвало да бъдат построени напълно съгласно европейското и българското законодателство.

Ангелкова предвижда, че зимният сезон ще бъде доста сполучлив. Според нея България става все по-разполагаема туристическа дестинация. За актуалната 2018-а залагаме цел туристите да станат 10 млн., сподели Ангелкова.

Министърът на туризма сподели, че ползата към идния летен сезон не отслабва и 90% от 5-звездните хотели към този момент са резервирани. " Вървим в посока за привличане на висок клас туристи, което се потвърждава и от статистиките - растежът на приходите изпреварва растежа на входящите туристи, и напълно разумно огромните вложители са привлечени от концепцията за създаване на нови обекти с 4 и 5 звезди по Черноморието и в огромните градове ", сподели Ангелкова.
Източник: segabg.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР